Występujący w Oberlidze Wuppertaler SV będzie kolejnym zespołem, z jakim Bayer Leverkusen zmierzy się w trakcie okresu przygotowawczego. Mecz zaplanowany został na 5. sierpnia.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 na Stadion am Zoo w Wuppertalu – mieście położonym w linii prostej zaledwie o 25 kilometrów od Leverkusen. Towarzyskie starcie między tymi dwiema drużynami ma swój wymiar symboliczny: to właśnie w około 350-tysięcznym Wuppertalu swoje początki miała firma Bayer AG. Miasto to jest również miejscem urodzenia aktualnie występującego w drużynie Aptekarzy Gonzalo Castro, czy legendarnego trenera Bayeru, Ericha Ribbecka, który poprowadził klub z Leverkusen do triumfu w Pucharze UEFA w 1988 roku.

Wuppertal może się kojarzyć fanom klubu również ze względu na prowadzoną szczególnie intensywnie w tym mieście zeszłoroczną kampanię marketingową, mającą na celu popularyzację Bayeru Leverkusen wśród miejscowych fanów futbolu. Akcja spotkała się z różnym przyjęciem – niektóre plakaty zostały zniszczone przez kibiców Wuppertaler SV.

To już czwarty zespół, z jakim Aptekarze zmierzą się w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Dotychczasowo zaplanowano sparingi z drużynami takimi jak Carl-Zeiss Jena (6. lipca), Lierse SK (12. lipca) oraz FC Seul (30. lipca). Niebawem powinniśmy poznać jeszcze dwóch rywali, z którymi Bayer zagra na obozie treningowym w Zell am See-Kaprun.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!