Bramkarzowi Bayeru Leverkusen – Rene Adlerowi, kontrakt z klubem kończy się w czerwcu 2012 roku. Dyrektor sportowy „Aspiryn” – Rudi Völler, zdradza, że klub już rozpoczął rozmowy z 25-letnim golkiperem w sprawie nowej umowy.

Rene Adler trafił do Leverkusen w lipcu 2000 roku z VfB Leipzig. W pierwszym zespole zadebiutował w 2007 roku w meczu przeciwko Schalke, otrzymując od Kickera najwyższą możliwą notę „1”, od tamtego momentu nie oddając lauru pierwszego bramkarza Bayeru. Udane występy zaowocowały powołaniem i grą w reprezentacji Niemiec, a także zainteresowaniem największych klubów Europy.

Tego ostatniego właśnie, najbardziej obawiają się włodarze Bayeru, dlatego pracują już nad parafowaniem nowej umowy z Rene. – Jesteśmy na wstępnym etapie rozmów z Rene i jego managerem. Rene wie, że wiążemy z nim długoterminowe plany. Dlatego mamy nadzieję, że u nas pozostanie – tłumaczy Rudi Völler.

Golkiperowi Bayeru, jak twierdzi Völler, marzy się gra w Lidze Mistrzów oraz lidze angielskiej. – To jest podwójna sprawa. Rene chce grać w Lidze Mistrzów. My jednak również tego chcemy, dlatego go potrzebujemy. Rene mówi czasami, że chce grać w Anglii, ale może tam grać jeszcze później.

Zarząd Bayeru chce zaproponować Adlerowi kontrakt na okres 4-5 lat. Do tej pory 25-letni bramkarz rozegrał dla Bayeru w Bundeslidze 116 meczów, zaliczając nawet jedną asystę. Miejmy nadzieję, że zarząd zrobi wszystko, by umożliwić mu dobicie w naszym klubie do dwusetnego meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!