BayArena
fot. www.bayer04.de

Już w najbliższą sobotę Aptekarze będą mieli okazję to zrekompensowania swoim kibicom ostatnią porażkę z Werderem Brema 1:3 w rozgrywkach DFB Pokal. Co więcej, mają okazję do rewanżu, gdyż ich przeciwnikiem będzie tegoroczny beniaminek SV Darmstadt, z którym Bayer uległ w poprzedniej rundzie 0:1.

Spotkanie odbędzie się w Darmstadt na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor, lecz trudno powiedzieć o przewadze beniaminka w postaci atutu własnego boiska. Potwierdzają to ostatnie wyniki, podopieczni Dirka Schustera nie potrafią wygrać od sześciu spotkań, a w całym sezonie odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. Mimo to nie można również powiedzieć, że Aptekarze spacerkiem zainkasują trzy punkty. Drużyna z Leverkusen jest w tegorocznym sezonie bardzo chimeryczna i ciężko przewidzieć, jak potoczy się każdy z meczów. Niemniej jednak wciąż pozostają faworytami i każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie odbierany za porażkę.

Największym nieobecnym sobotniej potyczki będzie najlepszy strzelec Aptekarzy Javier Hernandez. Meksykanin nabawił się drobnego urazu w ostatnim meczu z Werderem, a trener Schmidt nie chce ryzykować zdrowia swojego gwiazdora. Oprócz tego nie zobaczymy Bendera, Aranguiza i Krusego. Darmstadt natomiast może zagrać w najsilniejszym zestawieniu. Trener Dirk Schuster ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników.