Wolfgang Holzhauser mówi: „Do końca miesiąca sprawa musi być wyjaśniona. Apeluję do rozsądku działaczy VFB Stuttgart”.

W negocjacjach odnośnie przyszłości młodzieżowego reprezentanta Niemiec, bramkarza Bernda Leno, obecny klub Bayer Leverkusen stawia właściciela karty zawodniczej VFB Stuttgart pod dużą presją. Dyrektor Generalny klubu Wolfgang Holzhauser mówi jasno: :”Do końca miesiąca odpowiedź musi być jasna. Także ze strony Bernda”.

Niniejsze stwierdzenie jest jak ultimatum. Można je odczytać: albo bierzecie to co Wam dajemy do 30 listopada, albo Leno wraca do Was 1 stycznia 2012 roku.

Bayer Leverkusen złożył propozycję w wysokości 6 mln euro. Stuttgart chce jednak więcej. Obecny Prezydent Stuttgartu Gerd Mauser mówi: „Oferta Leverkusen nie powaliła nas na kolana. Negocjacje wciąż są otwarte.”

Na to stwierdzenie ponownie reaguje Holzhauser: „To była nasza ostateczna oferta. Gdzieś trzeba postawić kreskę kończącą. Oferujemy bardzo dużo pieniędzy za młodego bramkarza, który do sierpnia grał tylko w 3 lidze. Ale znamy wartość Bernda. I on chce z nami zostać. Apeluję do rozumu działaczy VFB”.

Ile tak naprawdę wart jest reprezentant kadry U-21 Niemiec? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Mauser dla SWR Sport: „Ile Bayern zapłacił za Manuela Neuera? Ponad 20 mln euro. Trzeba się zastanawiać, ile wart jest Leno? Czy jest to 90%, 50%, a może mniej? To trudna sprawa, w której obecnie jest tendencja do zatrzymania Bernda w klubie”.

Leno, który obecnie jest na Cyprze z kadrą Niemiec U-21 tak się do wszystkiego odnosi: „To wspaniale, że Leverkusen chce zainwestować we mnie tyle pieniędzy. Czuję się w Bayerze komfortowo i wiem, że mam pełne zaufanie. Teraz mogę jedynie czekać, jak to wszystko się zakończy”.

Także pozostaje oczekiwanie jeszcze 15 dni – być może 30 listopada wszystko stanie się jasne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!