Bayer Leverkusen
fot. www.bayer04.de

Wreszcie! W roku oznaczającym 120. urodziny klubu, Bayer Leverkusen zdobył pierwsze w historii mistrzostwo Niemiec!

Historyczne sceny na BayArena były nie tylko zwieńczeniem wielu miesięcy potu i trudu na treningach, ale także wielu niezapomnianych chwil. Wspaniałe występy, cudowne gole i powroty. A wszystko to na oczach i przede wszystkim dzięki fantastycznemu wsparciu fanów. Ostatecznie Bayer Leverkusen zdobył swój zasłużony, pierwszy tytuł w Bundeslidze.

Bayer Leverkusen to 13 klub, który sięgnął po mistrzostwo Bundesligi. Po 29. kolejkach Aptekarze mogą być już pewni końcowego triumfu. Tylko dwa razy w historii Bundesligi losy mistrzostwa zostały rozstrzygnięte wcześniej niż w tym sezonie.

W ciągu ostatnich 11 lat mistrzem Niemiec za każdym razem zostawali piłkarze Bayernu Monachium, ale nie tylko w ostatnich tygodniach wydawało się, że Bayer zakończy passę FCB. Zespół Aptekarzy był na szczycie tabeli w 24 z 29 kolejek w tym sezonie i nie przegrał ani jednego z 29 meczów ligowych – czegoś, czego nie osiągnęła żadna inna drużyna w historii Bundesligi.

Aptekarze zgromadzili niezwykłe 79 z 87 możliwych punktów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej w historii klubu. Rekord ten może oczywiście zostać jeszcze poprawiony w pozostałych meczach sezonu.

Źródło: www.bayerleverkusen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!