Odilon Kossounou

Drugi przedsezonowy sparing Bayeru Leverkusen z FC Utrecht trwał 135 minut z podziałem na trzy połowy. Przed 350 kibicami zgromadzonych na stadionie Ulricha Haberlanda, Mitchel Bakker otworzył wynik meczu, ale później strzelali już tylko Holendrzy, którzy wygrali 5:1.

Przed rozpoczęciem meczu zwodnicy uczcili minutą ciszy pamięć ofiar śmiertelnych i rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w spalarni odpadów niebezpiecznych w Leverkusen we wtorek rano. Obie drużyny nosiły również czarne opaski na ramionach.

Bayer Leverkusen swój trzeci i ostatni mecz towarzyski rozegra w sobotę, 31 lipca, a jego rywalem będzie Celta Vigo.

Bayer Leverkusen: Hradecky (Lunev 73’) – Frimpong (Weiser 91’), Kossounou (Retsos 73’), Tah (Fofana 91’), Bakker (L. Pesch 91’) – Baumgartlinger (Eze 73’), Demirbay (Aourir 91’) – Bellarabi (Sinkgraven 73’), Wirtz (Sertdemir 73’), Diaby (N. Pesch 91’) – Alario (Gedikli 73’)

Gole: 1-0 Bakker (50’), 1-1 Kerk (55’), 1-2 Kerk (71’), 1-3 Balk (102’), 1-4 Dalmau (128’ pen.), 1-5 Dalmau (133’ pen.)