Bayer Leverkusen pozyskał Bernda Leno z VFB Stuttgart. Kontrakt młodzieżowego reprezentanta Niemiec będzie obowiązywał do połowy 2017 roku.

Transfer spowoduje, że Leno nie będzie musiał powracać do Stuttgartu po zakończeniu roku 2011. Kluby postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

„W osobie Bernda Leno mamy jeden z największych bramkarskich talentów w perspektywie długoterminowej. Bernd pomógł nam w ciągu ostatnich kilku trudnych miesięcy. Zastępował kontuzjowanego Rene Adlera i w dużej części dzięki niemu awansowaliśmy do fazy pucharowej Ligi Mistrzów” – powiedział dyrektor sportowy Rudi Voller.

Dyrektor generalny Wolfgang Holzhauser także jest zadowolony z pozyskania Leno: „Bernd Leno ma pewność siebie i umiejętności, których się spodziewaliśmy, mimo młodego wieku i braku doświadczenia w zawodowym futbolu. W ostatnich miesiącach zawsze prezentował wysoki poziom. Dzięki swoim umiejętnościom zasłużył na długoterminowy kontrakt”.

Leno jest bardzo zadowolony i wdzięczny wraz z podpisaniem umowy z klubem z Bay Arena. „Czuję się wdzięczny Bayerowi Leverkusen za to, że dał mi szansę grać w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Jest mi bardzo dobrze w klubie. Chciałbym spłacić zaufanie. Klub miał kilka innych kandydatur, ale wybrał mnie po kontuzji Rene Adlera. To wielka sprawa i dlatego chciałem zostać. Za rozwój dziękuję także VFB Stuttgart. Dali mi umiejętności, dzięki którym mogłem zrobić kolejny krok w karierze”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!