Dla fanów Bayeru Leverkusen może to zabrzmieć jak spóźnione opowieści świąteczne. W pierwszy dzień Świąt wiele portalów internetowych m.in. abola.pt, expressen.se, calcio news, footballpress.net, fotospor.com i jeszcze kilka innych podało że klub planuje zaaranżować powrót trzeciego najlepszego strzelca w historii klubu (69 goli) Dymitara Berbatova!

Odnośnie sytuacji Bułgara, wspomina się, że nawet zakup zawodnika w zimie jest omawiany. Odnosząc się do tych relacji gazeta Bild postanowiła zapytać się konsultanta Ivana Dobrinowa z agencji „CSKA – AS – 23”, który opiekuje się karierą Berbatova na temat powyższych spekulacji.

Czy prawdą jest łączenie Berbatova z Bayerem Leverkusen?

Dobrinow: To więcej niż plotka. Leverkusen ma pomysł na ściągnięcie Berbatova. Pojawił się kontakt, ale na razie brakuje konkretów. Wszystko jest zależne od planów Manchesteru United wobec zawodnika”.

Umowa Berbatova z obecnym pracodawcą wygasa z końcem obecnego sezonu. Manchester United musi do 1 stycznia zdecydować, czy decyduje się przedłużyć kontrakt z Bułgarem o kolejny rok. Jeśli nie, „Berbo” będzie mógł przejść do Leverkusen za darmo.

Bułgar zaimponował formą w ostatnim meczu ligowym, w którym to strzelił 3 gole. Ale to był dopiero jego drugi mecz w pierwszej jedenastce, a aktualnie jest dopiero czwartym wyborem Fergusona w ataku. Obok Bayeru także Tottenham i Fulham, a także kluby włoskie są zainteresowane ściągnięciem zawodnika do siebie.

Berbatov wyobraża sobie jednak powrót do Bundesligi, co podkreśla jego agent Dobrinow: „Gracz nigdy nie zapomniał o Leverkusen. Klub dalej jest mu bardzo drogi. Są także dobre relacje z całym koncernem Bayer”.

Wszystkie te wydarzenia potwierdza także dyrektor generalny klubu Wolfgang Holzhauser: „Mogę powiedzieć, że kontakt między nami jest bardzo przyjazny. Ale nie możemy teraz mówić o konkretach. Ostatnio czytałem, że Manchester United chciałby dalej kontynuować z nim współpracę”.

Jeśli jednak nie – widać, że Berbatov wie, gdzie jego wielka kariera się zaczęła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!