BayArena
fot. www.bayer04.de

Dla fanów Bayeru Leverkusen może to zabrzmieć jak spóźnione opowieści świąteczne. W pierwszy dzień Świąt wiele portalów internetowych m.in. abola.pt, expressen.se, calcio news, footballpress.net, fotospor.com i jeszcze kilka innych podało że klub planuje zaaranżować powrót trzeciego najlepszego strzelca w historii klubu (69 goli) Dymitara Berbatova!

Odnośnie sytuacji Bułgara, wspomina się, że nawet zakup zawodnika w zimie jest omawiany. Odnosząc się do tych relacji gazeta Bild postanowiła zapytać się konsultanta Ivana Dobrinowa z agencji „CSKA – AS – 23”, który opiekuje się karierą Berbatova na temat powyższych spekulacji.

Czy prawdą jest łączenie Berbatova z Bayerem Leverkusen?

Dobrinow: To więcej niż plotka. Leverkusen ma pomysł na ściągnięcie Berbatova. Pojawił się kontakt, ale na razie brakuje konkretów. Wszystko jest zależne od planów Manchesteru United wobec zawodnika”.

Umowa Berbatova z obecnym pracodawcą wygasa z końcem obecnego sezonu. Manchester United musi do 1 stycznia zdecydować, czy decyduje się przedłużyć kontrakt z Bułgarem o kolejny rok. Jeśli nie, „Berbo” będzie mógł przejść do Leverkusen za darmo.

Bułgar zaimponował formą w ostatnim meczu ligowym, w którym to strzelił 3 gole. Ale to był dopiero jego drugi mecz w pierwszej jedenastce, a aktualnie jest dopiero czwartym wyborem Fergusona w ataku. Obok Bayeru także Tottenham i Fulham, a także kluby włoskie są zainteresowane ściągnięciem zawodnika do siebie.

Berbatov wyobraża sobie jednak powrót do Bundesligi, co podkreśla jego agent Dobrinow: „Gracz nigdy nie zapomniał o Leverkusen. Klub dalej jest mu bardzo drogi. Są także dobre relacje z całym koncernem Bayer”.

Wszystkie te wydarzenia potwierdza także dyrektor generalny klubu Wolfgang Holzhauser: „Mogę powiedzieć, że kontakt między nami jest bardzo przyjazny. Ale nie możemy teraz mówić o konkretach. Ostatnio czytałem, że Manchester United chciałby dalej kontynuować z nim współpracę”.

Jeśli jednak nie – widać, że Berbatov wie, gdzie jego wielka kariera się zaczęła.