Bayer Leverkusen wraca do systemu przygotowań do rundy wiosennej w ciepłych krajach. Obóz taki w tym sezonie odbędzie się między 4 a 13 stycznia 2012 roku w portugalskim Algarve. W pięknym otoczeniu na cyplu z widokiem na Ocean Atlantycki znajduje się kurort Kaskada, w którym piłkarze Bayeru Leverkusen znajdą idealne warunki do przygotowania do drugiej części sezonu.

Menadżer drużyny Hans Peter Lehnhoff miał do wyboru kilka atrakcyjnych lokalizacji w różnych krajach. Po porozumieniu z trenerem Robinem Dutt – em wybór padł na luksusowy hotel w Portugalii, również dlatego, że w pobliżu znajdują się dwa pełnowymiarowe boiska, spełniające wszelkie normy FIFA, pod względem rozmiarów i jakości. Tak zwana Cascade Performance Football Academy jest preferowana przez Svena Gorana Erikssona. Szwed był już tutaj wraz z drużynami Benfici Lizbona, AS Roma, Manchesteru City i narodowymi reprezentacjami Anglii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

„Warunki są optymalne, będziemy przemierzać krótkie odległości” – podsumował wybór Lehnhoff mówiąc o hotelu, który został oddany do użytku w połowie roku.

Bayer Leverkusen planuje podczas obozu rozegranie dwóch meczów sparingowych z zagranicznymi zespołami najwyższej klasy rozgrywkowej. „Możemy tam pracować w spokoju, co jest niezbędne dla wysokiej koncentracji podczas przygotowań” – kończy argumentację wyboru Lehnhoff.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!