Drużyna rezerw Bayeru Leverkusen pokonała w piątek na własnym stadionie lidera zachodniej grupy Regionalligi, SF Lotte, 4:0. Podopieczni Ulfa Kirstena zajmują po 15 kolejkach dwunastą pozycję.

Zawodnicy zrehabilitowali się kibicom za porażkę w poprzedniej kolejce z SC Verl, 3:0. Spotkanie, które obserwowało 170 widzów, rozpoczęło się udanie dla ?Aptekarzy”, bo już w 12 minucie bramkę zdobył Björn Kluft, a asystę przy tym golu zanotował Kevin Kampl. W pierwszej połowie więcej bramek kibice już nie zobaczyli. Lider tabeli miał spore problemy, aby stworzyć sobie okazję do zdobycia gola, bo defensywa gospodarzy była cały czas bardzo skoncentrowana, dlatego też Fabian Giefer nie miał sporo pracy.

W drugiej połowie przewaga Bayeru powiększyła się jeszcze bardziej. Świetnej okazji w 51 minucie nie wykorzystał Dominick Drexler. Skuteczniejszy w 71 minucie był Maciej Zięba, który podwyższył na 2:0. Zawodnik ten, mający polskie obywatelstwo, zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

Fantastyczną zmianę dał Richard Sukuta-Pasu. Wprowadzony w 68 minucie zawodnik zdobył w końcówce dwie bramki, najpierw w 84, a potem w 86 minucie, ustalając wynik na 4:0. Sukuta-Pasu razem z Ziębą i Kluftem, są najskuteczniejszymi zawodnikami rezerw z trzema bramkami na koncie.

Skład Bayeru II w meczu z SF Lotte:

Giefer – Selmani, Weiler, Happe, Touré – Kaplan (87. Grummel), Kluft, Kampl (87. Vasquez), Ribeiro – Drexler (68. Sukuta-Pasu), Zieba.

Liderem tabeli po tej kolejce jest ciągle SF Lotte. Bayer traci do tej drużyny 10 punktów. 28 listopada, w przedostatniej, jesiennej kolejce podejmie u siebie rezerwy Fortuny Dusseldorf. Drużyna ta jest na 7 miejscu w tabeli, ale Bayer traci do niej tylko dwa punkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!