Bayer Leverkusen weźmie udział w pierwszej edycji turnieju towarzyskiego „Florida Cup”, która odbędzie się w styczniu 2015 roku w Orlando (USA). Aptekarze, wraz z lokalnymi rywalami z FC Köln, pokonają ocean, by zmierzyć się z zespołami z Brazylii: Fluminense FC i Corinthians Sao Paulo.

Piłkarze z Leverkusen w ostatnich latach spędzali zimową przerwę w rozgrywkach ligowych na zgrupowaniu w Algarve w Portugalii. Tym razem przygotowania będą wyglądać nieco inaczej. Oczywiście, istnieje zagrożenie, że powodowany głównie względami marketingowymi udział w turnieju może zaburzyć cykl przygotowawczy między rundami. Argumenty po stronie zwolenników wyjazdu Leverkusen do USA są jednak całkiem mocne: jeśli prawdą są ostatnie doniesienia „Bilda”, Aptekarze mogą zarobić całkiem miłą dla oka sumkę za udział w towarzyskich rozgrywkach. Ponadto jest to świetna okazja do eksploracji nowego rynku.

Piłkarze Rogera Schmidta 15. stycznia zmierzą się z Fluminense, by dwa dni później zagrać mecz z Corinthians. Barwy drugiego z wymienionych klubów reprezentuje były zawodnik Bayeru, Renato Augusto.

Bayer i Köln (pierwotnie planowano, że jeśli drużyna z Kolonii nie zdecyduje się na wyjazd do USA, zostanie zastąpiona przez FC Augsburg) nie zagrają ze sobą podczas turnieju. Obie drużyny z Niemiec już trzy dni po zakończeniu towarzyskich potyczek na Florydzie rozpoczną zmagania w ramach rundy wiosennej Bundesligi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!