W ubiegłym sezonie Bayer należał do drużyn, które uzbierały najwięcej kartek. Słabe wyniki w rundzie wiosennej i zła atmosfera wewnątrz zespołu negatywnie wpływały na opanowanie emocji przez naszych zawodników w trakcie spotkania. Obecny sezon pod tym względem wygląda w klubie z BayArena znacznie lepiej.

W 17 spotkaniach rundy jesiennej zawodnicy Bayeru byli karani 28 razy żółtymi kartonikami. Piłkarze Juppa Heynckesa ani razu nie byli wykluczeni z gry otrzymując od razu czerwoną kartkę. Jedynie Eren Derdiyok w meczu z Wolfsburgiem otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.

Limitem w Bundeslidze, jakiego można się dopuścić, aby nie pauzować w następnej kolejce, są 4 żółte kartki liczone od pierwszego meczu obecnego sezonu. Po otrzymaniu 5 żółtego kartonika zawodnik nie może w następnym meczu wystąpić. Ten problem w rundzie jesiennej nie dotyczył piłkarzy Bayeru Leverkusen. Najwięcej żółtych kartek jesienią zgromadził Sami Hyypia, który ma na koncie 4 ?żółtka”. Fin musi więc uważać, bowiem kolejna kartka koloru żółtego wyklucza go z udziału w następnym meczu. Po 3 żółte kartki na koncie mają: Stefan Reinartz, Tranquillo Barnetta i Arturo Vidal.

Ten ostatni był w poprzednim sezonie jednym z najczęściej karanych zawodników w całej lidze. Vidal zgromadził wtedy aż 10 żółtych kartek i dwukrotnie wylatywał z boiska po obejrzeniu dwóch żółtych kartoników. Tę samą liczbę żółtych kartek miał na swoim koncie w ubiegłym sezonie Gonzalo Castro. Dodatkowo raz zszedł z boiska po zobaczeniu drugiej żółtej kartki.

Najrzadziej w tym sezonie karani byli zawodnicy Bayernu Monachium, którzy obejrzeli 16 żółtych kartek i prowadzą w klasyfikacji Fair Play. Żaden z zawodników klubu z Bawarii nie był wykluczony z gry przez sędziego. Bayer Leverkusen w klasyfikacji Fair Play zajmuje w tej chwili szóstą pozycję. Najostrzej grającą drużyną Bundesligi jest VfL Bochum. Zawodnicy tego klubu byli jesienią aż 42 razy karani żółtymi kartkami. Poza tym dwukrotnie ich zawodnik opuścił boisko po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, a raz z powodu automatycznej czerwonej kartki.

Wśród zawodników, najwięcej ?zdobyczy” kartkowych ma na koncie Petit z zespołu z Kolonii, który jesienią otrzymał 7 żółtych kartek. Żaden z zawodników Bundesligi nie zobaczył dwukrotnie od razu czerwonej kartki, za to dwa razy z powodu dwóch żółtych kartoników plac gry opuścił Shinji Ono z Bochumu. Zawodnicy Bayeru we wszystkich tych klasyfikacjach są na szczęście daleko.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!