BayArena
fot. www.bayer04.de

„Aptekarze” rozegrają dziś o 12 sparing z reprezentacją olimpijską Chin. Jest to pierwszy z dwóch meczów towarzyskich, które nasi zawodnicy mają zaplanowane podczas pobytu w azjatyckim kraju. Mecz zostanie rozegrany na Foshan Stadion w Guangzhou.

Spotkanie Bayeru cieszy się sporym zainteresowaniem. Będzie na żywo pokazywane w  chińskiej telewizji, a na trybunach pojawi się około 30.000 fanów. W ostatnich dniach na mieście były również rozdawane ulotki informujące o tym wydarzeniu.

Poza tym na dzisiejszej konferencji pojawiło się aż 60 chińskich dziennikarzy, którzy wysłuchiwali słów trenera Juppa Heynckesa: – Mam bardzo młody zespół. Wielu z zawodników nie było jeszcze w tym miejscu. Jest to dla nas wielka przygoda.

Trudno cokolwiek napisać o naszym rywalu. Młodzi zawodnicy z Chin podejdą pewnie do spotkania z naszą drużyną bardzo ambitnie, gdyż walczą jeszcze w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Nas powinna interesować forma nie tyle zawodników z pierwszej kadry Bayeru, którzy będą zmęczeni ciężkim sezonem – ale przede wszystkim młodych piłkarzy, dla których jest to duża szansa na pokazanie się sztabowi trenerskiemu Bayeru.