Tę maszynę czeka wielka przyszłość. Korzysta z niej już Borussia Dortmund, a planują kolejne kluby Bundesligi, w tym Bayer 04 Leverkusen. Footbonaut – bo tak się nazywa, kosztuje 500 tys. Euro i pomaga piłkarzom w treningu nad techniką, refleksem i dokładnością podań.

– Mamy do czynienia z wielką innowacją, która poprawi piłkarzom refleks i koordynację – tłumaczy Wolfgang Holzhauser. Spokojniej wypowiada się natomiast Rudi Voller – Nasi specjaliści sprawdzają obecnie, czy kupno tego urządzenia ma sens.

Maszyna nie jest tania, bo kosztuje co najmniej pół miliona Euro. Zachwycony jest nią jednak trener Borussii Dortmund, Jurgen Klopp. – To najlepsze urządzenie do ćwiczeń, jakie kiedykolwiek doświadczyłem.

Wynalazcą urządzenia jest pochodzący z Berlina Christian Güttler. Maszyna, to pomieszczenie składające się z 14 klatek, a także 4 miejsc, z których wylatuje piłka lecąca z prędkością 120 km/h. Piłkarz, stojący w środku pomieszczenia, ma niewiele czasu, by ją odpowiednio przyjąć, a potem dokładnie trafić w podświetloną klatkę.

Ćwiczenie widać na zamieszczonym poniżej wideo, z udziałem piłkarza Dortmundu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!