Bayer Leverkusen lekkomyślnie roztrwonił prowadzenie w meczu z HSV Hamburg i w efekcie musiał się zadowolić remisem 2:2.

To spowodowało, że Aptekarze muszą pogodzić się z przeciętnością w tabeli, mimo że Liga Europejska jest tylko 1 punkt przed nimi. O obecnej sytuacji w klubie wypowiada się gwiazda pomocy Michael Ballack.

Bundesliga.de: Panie Ballack, Bayer prowadził z HSV 2:0, aby zremisować 2:2. Czy to porażka?

Ballack: Oczywiście. Właśnie dlatego, że prowadziliśmy 2:0 i zagraliśmy najlepsze 30 minut w sezonie. Potem dopuściliśmy Hamburg do głosu i przez nasze lenistwo straciliśmy punkty. To było zupełnie niepotrzebne. Straciliśmy wiarę w nasze możliwości. Ciężko było się z powrotem zawrócić i walczyć o trzecią bramkę.

Bundesliga.de: Czy to kwestia pewności siebie?

Ballack: W raz z rozwojem wydarzeń straciliśmy wiarę w siebie. Tak było po pierwszym golu, a potem padł drugi. To było rozczarowujące. Brakuje nam koncentracji, zarówno w obronie jak i w ataku. Szczególnie w obecnym okresie jest to istotne, kiedy zajmujemy dopiero 8 miejsce w tabeli. To nie jest nasz cel. Musimy bronić nasze prowadzenia. Tego nie jesteśmy na ten moment w stanie uczynić.

Bundesliga.de: Czy ma Pan wyjaśnienie dla tego spadku jakości gry?

Ballack: Nie, nie mam wytłumaczenia. Mamy silny skład. Mamy wielu młodych zawodników, ale oni są już kilka lat tutaj. W ostatnim roku byliśmy drudzy i wygrywaliśmy w wielu krytycznych momentach. Musimy to przenieść na ten sezon, jeśli chcemy zrealizować nasze cele. W tej chwili tak nie jest. Musimy wrócić do podstaw. Musimy wygrywać pojedynki, nawet jeśli teraz nie idzie dobrze. Potem wszystko wróci do normy.

Bundesliga.de: Jak zespół radzo sobie w tej trudnej sytuacji?

Ballack: Musimy się skoncentrować i ponownie odzyskać naszą siłę. Mieliśmy kilka gier co 3 dni. Teraz jest przerwa na mecze reprezentacji. Trzeba wrócić do gry z nową energią.

Bundesliga.de: Bayer gra szczególnie słabo u siebie. Wygrał tylko 2 z 6 gier. Dlaczego tak się dzieje?

Ballack: Ostatnio zaczęliśmy dobrze. Prowadziliśmy 2:0 i to powinno nam wystarczyć. Musimy potwierdzać naszą klasę w meczach u siebie. Musimy być bardziej ostrożni w kluczowych momentach. Prowadzimy 2:0 grając na pełnym zaangażowaniu. Potem trzeba po prostu przytrzymać odpowiednie standardy. To jest właśnie kluczowe. Nie możemy zostawiać przeciwnikowi 5 metrów wolnego pola. Nie możemy dać powracać przeciwnikom do gry. Dlatego rozdajemy nasze punkty.

Bundesliga.de: Bayer Leverkusen jest daleko od swoich celów w tym sezonie. Kapitan Simon Rolfes podkreśla, że zespół musi zacząć jeszcze ciężej pracować. Gra z HSV na pewno rozczarowała?

Ballack: We wszystkich meczach gramy podobnie. Po zdobyciu bramki we Fryburgu cofnęliśmy się, podobnie z Gladbach, gdzie szczęśliwie zremisowaliśmy. Brakuje nam swobody. Brakuje przekonywującego zwycięstwa, które poniesie za sobą następne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!