Potwierdziły się informacje sprzed paru dni i po przejściu badań lekarskich Hanno Balitsch podpisze na dniach dwuletni kontrakt z Bayerem Leverkusen. 29-letni defensywny pomocnik trafi do nas na zasadzie wolnego transferu, gdyż skończył mu się kontrakt z Hannoverem.

Informację potwierdza dyrektor sportowy Bayeru, Rudi Völler: – Hanno na dniach podpisze z nami dwuletni kontrakt. Takiego gracza potrzebujemy w nowym sezonie. W związku z grą w europejskich pucharach musimy mieć szerszą kadrę. Ponadto jest to wolny transfer.

– Jest to dla mnie wielkie wyzwanie sportowe – mówi z kolei Balitsch. To będzie już druga przygoda tego zawodnika z „Aptekarzami”. Poprzednio występował na BayArenie od lipca 2002 roku do końca 2004 roku. W tym czasie rozegrał dla nas 64 mecze w lidze i zdobył 3 bramki. Podczas pobytu w Bayerze zaliczył również swój jedyny mecz w reprezentacji Niemiec.

W sezonie 2009/2010 rozegrał w barwach Hannoveru 33 mecze, w których zdobył 2 bramki i zaliczył jedną asystę. Swój dorobek bramkowy mógł powiększyć jeszcze jesienią w potyczce przeciwko Bayerowi, jednak w ostatnich minutach meczu przegrał pojedynek sam na sam z Rene Adlerem i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!