BayArena
fot. www.bayer04.de

(News aktualizowany)

31 stycznia. 22:00

Coś nam się wydaje, że dziś już nic u nas w sprawie transferów się nie wydaje.
Dlatego, podsumowując:
– przyszedł: Bailey
– odeszli: Kruse (transfer definitywny), Boeder (wypożyczenie do końca sezonu).

31 stycznia. 18:30

Kolejne informacje odnośnie Leona Baileya: nowy zawodnik Bayeru wziął udział w dzisiejszym treningu pierwszego zespołu. Przydzielono mu numer 9.

31 stycznia. 10:00

Leon Bailey oficjalnie w Bayerze. Strona naszego klubu poinformowała właśnie o podpisaniu z nim kontraktu do 2022 roku. Według nieoficjalnych informacji kwota tego transferu wyniosła 15 mln Euro plus bonusy.

W związku z tym, można liczyć się z tym, że jeszcze dziś z klubu na półroczne wypożyczenie do Hamburga powędruje Admir Mehmedi – informuje o takiej możliwości Bild.

Czekamy również na to, czy z klubem pożegna się Roberto Hilbert, który miał propozycje z Turcji i z Chin.

30 stycznia. 23:00

Zapowiadany od kilku dni transfer Bayer finalizuje dosłownie na ostatni moment. Na twitterze, z konta niejakiego Jamajczyka Dyimana wypłynęło powyższe zdjęcie oznajmujące jedno: Leon Bailey podpisał kontrakt z Bayerem do 2022 roku.

Czekamy jednak ciągle na oficjalną informację. Najważniejsza niewiadoma, to czy Bailey będzie u nas już teraz, czy zostanie wypożyczony na rundę wiosenną z powrotem do Genku. Kwota transferu wyniesie prawdopodobnie 12 milionów Euro plus bonusy.

19-letni Leon Bailey to niezwykle szybki, obdarzony dobrym dryblingiem skrzydłowy mogący zagrać zarówno na lewej, jak i prawej flance.

Młody zawodnik imponował w tym sezonie zwłaszcza w Lidze Europy, gdzie w kwalifikacjach i rozgrywkach grupowych strzelił łącznie siedem goli zanotował trzy asysty.

(news będzie aktualizowany)