Chilijski pomocnik Bayeru Leverkusen, Arturo Vidal przedłużył wygasający w 2012 roku kontrakt do czerwca 2015 roku. 23-letni zawodnik trafił do zespołu z BayAreny w 2007 roku za 5,2 mln Euro z chilijskiego Colo Colo.

Kontrakt z Vidalem to kolejny efekt dobrej polityki obranej przez zarząd klubu „Aptekarzy”, który w ostatnim roku podpisał umowy z najbardziej pożądanymi przez europejskie zespoły zawodnikami. Tak więc długoterminowe kontrakty mają już: Kiessling, Reinartz i Vidal do 2015 roku oraz Castro do 2014 roku.

Warto wspomnieć, że zarząd rozpoczął już rozmowy z Rene Adlerem w sprawie nowej umowy, a o kolejny rok przedłużono już kontrakt z Finem Sami Hyypią, który w Leverkusen pozostanie do czerwca 2012 roku.

Rynkowa wartość Arturo Vidala wynosi w tej chwili około 11 mln Euro. Długoterminowy kontrakt sprawia, że niestrudzonego pomocnika nie będzie łatwo wyciągnąć z Leverkusen. Należy tutaj jeszcze przytoczyć fakt, że klub Colo Colo przy sprzedaży Vidala zastrzegł sobie 30% z kwoty ewentualnego transferu Chilijczyka.

Podczas swojego dotychczas ponad trzyletniego pobytu w Bayerze, Arturo Vidal wystąpił w 94 meczach w Bundeslidze, zdobywając 9 goli i zaliczając 13 asyst. W obecnym sezonie jest, jak na razie, najlepszym strzelcem Bayeru w lidze z 4 golami na koncie.

Za ciekawostkę można uznać fakt, że od początku tego sezonu Vidal nie obejrzał żadnej żółtej kartki. A warto pamiętać, że zawsze zdecydowanie przodował w rankingach ligowych „kartkowiczów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!