Prezentujemy Państwu tłumaczenie wywiadu, jakiego Arturo Vidal udzielił oficjalnej stronie Bundesligi- www.bundesliga.de


bundesliga.de: Czy bezbramkowy remis w Hamburgu jest dobrym wynikiem? 

Vidal: Z taktycznego punktu widzenia był to mecz nastawiony głownie na grę w środku pola. Pod koniec mieliśmy nawet dwie wyśmienite okazje żeby wygrać, ale jeden punkt też jest dobry, bardzo ciężko gra się z HSV.

bundesliga.de: Trener HSV- Bruno Labaddia był przed meczem w centrum zainteresowania, jako że przed sezonem opuścił Leverkusen i przeniósł się do Hamburga. Czy w związku z tym było to dla Pana oraz pana kolegów wyjątkowe spotkanie? 
Vidal: Naturalnie, był to szczególny mecz. Jednak byliśmy bardzo mocno skoncentrowani, mamy jasno wyznaczony cel, wygrać jak najwięcej spotkań. Tym razem udało się zdobyć tylko jeden punkt, mimo to, ten sezon układa się dla nas bardzo dobrze. 

bundesliga.de: W tym sezonie gra Pan obok Simona Rolfesa jako defensywny pomocnik. Czy jest Pan zadowolony z tej roli? 
Vidal: Tak, z Simonem gra się super! Doskonale się uzupełniamy i asekurujemy się wzajemnie, kiedy któryś z nas idzie z piłką do przodu. 

bundesliga.de: Jaka jest tajemnica sukcesów Bayeru Leverkusen? 
Vidal: To jest właściwie bardzo proste. Gramy bardzo dobrze w defensywie i nie pozwalamy na wiele przeciwnikowi. Do tego regularnie strzelamy gole. To stanowi różnicę. 

bundesliga.de: Jakie cele stawiacie sobie w tym sezonie? 
Vidal: Ja naturalnie chce zdobyć tytuł mistrza Niemiec a później zagrać w Lidze Mistrzów. 

bundesliga.de: Czy Leverkusen jest już na to gotowe? 
Vidal: Tak, mamy wystarczająco silną kadre aby zrealizować te cele. Jednak musimy dalej pracować tak ciężko jak w tym momencie, wtedy wszystko będzie możliwe.


Tłumaczenie: Aptekarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!