BayArena
fot. www.bayer04.de

Arkadiusz Milik podpisał z Bayerem 04 Leverkusen 5,5-letni kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku. Polski napastnik już 3 stycznia, razem z pierwszym zespołem, wyjedzie do portugalskiego Lagos na zgrupowanie, które potrwa do 12 stycznia. Tydzień później ruszy runda rewanżowa Bundesligi.

– Arkadiusz Milik jest obecnie największym talentem w Polsce. On już zadebiutował w Reprezentacji Polski, już w wieku 18 lat. Nasi trenerzy, Sascha Lewandowski i Sami Hyypia będą uważnie go trenować. Jestem przekonany, że będziemy mieli z niego wiele radości – mówi Rudi Voller, dyrektor sportowy Bayeru.

O dużej konkurencji w wyścigu o Polaka mówi Wolfgang Holzhauser, prezes Bayeru: – Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podpisania umowy z młodym Polakiem, zwłaszcza, że zainteresowanie nim wykazywało wiele uznanych marek.

Polak w sobotę zobaczył z trybun BayAreny wygrany mecz z Hamburgiem, co utwierdziło go w podjęciu decyzji o przejściu do Leverkusen: – Mecz potwierdził, że podjąłem właściwą decyzję. To było świetne doświadczenie, na stadionie panowała super atmosfera.