Bayer jest już w Chinach, gdzie poza meczami towarzyskimi, pragnie wzmocnić również współpracę i zwiększyć popularność naszego klubu w tym kraju. W pierwszym dniu, nasi zawodnicy odwiedzili jedną ze szkółek piłkarskich w Pekinie.

Manuel Friedrich, Gonzalo Castro, Fabian Giefer i Daniel Schwaab spotkali się z około 40-osobową grupą dzieci w wieku od 12 do 15 lat, z którymi przeprowadzili trening, pokazując im różne piłkarskie sztuczki. 10 minut po wspomnianym treningu, dzieci były wciąż pełne entuzjazmu: – To wspaniałe doświadczenie, że mogliśmy trenować z profesjonalnymi piłkarzami – mówiły.

Istnieją spore szanse na podpisanie współpracy pomiędzy naszym klubem a Chińskim Związkiem Piłki Nożnej, gdzie szkoli się wielu młodych piłkarzy. – Wśród nich z pewnością jest wiele talentów, chcemy zapewnić im jak największe wsparcie – tłumaczy kierownik ds. marketingu w Bayerze, Martin Kowalewski.

Ten sam pomysł chwali również wiceprezydent Chińskiego Związku, Nan Yong: – Nasz futbol chce jak najwięcej nauczyć się od takiego klubu jak Bayer.

Dzisiejsze spotkanie z dziećmi chwalili również piłkarze naszej drużyny. – Te spotkanie było prawie jak normalny trening – mówił żartobliwie Manuel Friedrich. – Sam osobiście doświadczyłem, jak ważne jest szkolenie w takim klubie jak Bayer – dodał Gonzalo Castro. Spotkanie chwalił również Daniel Schwaab: – Chłopcy włożyli w to sporo wysiłku. To była świetna zabawa.

Poza możliwością treningu, adepci piłkarskiej szkółki otrzymali od naszych zawodników również prezenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!