Większość graczy Bayeru 04 Leverkusen powróciło już z urlopów i w poniedziałkowe popołudnie pojawili się na pierwszym treningu przed sezonem 2010/2011. By po raz pierwszy w nowym sezonie zobaczyć zawodników, na BayArenę pofatygowało się ponad półtora tysiąca kibiców.

Zawodnicy równo o godzinie 18:06 oficjalnie zakończyli urlopy, tym samym rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Wszyscy ? inaczej niż zwykle podczas treningów ? wybiegli w strojach meczowych. Największą owacje zebrali powracający po kontuzji Rene Adler, oraz kapitan ? Simon Rolfes. Niestety – nie mogą oni jeszcze trenować na pełnych obrotach.

Oczywiście na pierwszych zajęciach nie zabrakło nowych zawodników. Kibice po raz pierwszy w  czarno ? czerwonych trykotach ujrzeli takich graczy jak Sidney Sam, Domagoj Vida czy Hanno Balitscha, choć ten występował już kiedyś w Leverkusen. Obecni byli także powracający z wypożyczenia Jens Hegeler i Marcel Risse.

Na zajęciach zabrakło uczestnika jednego z najgłośniejszych transferów tego lata w Bundeslidze ? Michaela Ballacka, który tego dnia przebywał na badaniach w Monachium. Ballack powinien wznowić treningi w połowie lipca.

Kibice tego dnia nie zawiedli. Nie zawiedli także piłkarze, którzy podarowali publiczności prezenty ? każdy z nich wyrzucił w trybuny koszulkę z autografami całego zespołu.

Gracze z Leverkusen, rozegrali mecz w 9-osobowych składach. By rozstrzygnąć zwycięzcę, potrzebne były rzuty karne. ?Na początku, ważne jest by znów przyzwyczaić się do piłki? – powiedział Heynckes. ?Od środy trenować będziemy dwa razy dziennie. Wtedy zaczniemy przygotowywać się pod względem taktycznym i czysto piłkarskim?- dodał trener ?Aptekarzy?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!