Xabi Alonso
fot. www.bayer04.de

22 maja na Aviva Stadium w Dublinie, Bayer Leverkusen zmierzy się z Atalantą Bergamo w finałowym meczu Ligi Europy. Trener Aptekarzy, Xabi Alonso ma nadzieje, że jego podopieczni podejdą do tego meczu tak jak do wcześniejszych spotkań.

– W pełni koncentrujemy się na jutrzejszym meczu. Dobrze się przygotowaliśmy i jesteśmy pewni, że pokażemy taki sam występ, jak do tej pory w tym sezonie.

Dla Hiszpana będzie to pierwszy finał w europejskich rozgrywkach w roli trenera, po tym jak jako zawodnik wystąpił w trzech finałach Ligi Mistrzów UEFA.

– Nadal jestem bardzo młodym trenerem. Jak dotąd mój czas w Bayerze Leverkusen był intensywnym i pięknym doświadczeniem. Jako zawodnik grałem pod okiem wielu dobrych trenerów i od każdego się uczyłem. Teraz wiele się uczę od moich zawodników. Wszyscy współpracujemy i każdego dnia staramy się doskonalić siebie nawzajem.

– W tym sezonie zrobiliśmy wiele dobrego, jeśli chodzi o skład, styl gry i poczucie wspólnoty w zespole. Nie mogę się doczekać jutra, ale gdy tylko piłka zacznie się toczyć po murawie, odpowiedzialność poniosą gracze.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!