35 – letni Michael Ballack ma kontrakt z Bayerem Leverkusen do końca sezonu. Już teraz otrzymał wiele propozycji gry, ale żadnej z Ameryki na razie.

Michael Becker – agent Ballacka – mówi jednak, że transfer do MLS jest możliwy. Także sam Ballack, według agenta, jest na takie propozycje otwarty.

„Jego kontrakt wygasa w 2012 roku i oczywiście MLS jest możliwe” – wyjaśnia Becker.

Agent oczekuje, że Ballack dostanie propozycję z całego świata. Już ma oferty z Azji i Bliskiego Wschodu. Są też oferty z Anglii, ale agent wyklucza raczej powrót do Ligi Angielskiej mówiąc: „Mógłby wrócić do Anglii, ale on już tam był”.

Żaden klub z MLS nie kontaktował się z Ballackiem do tej pory, ale Becker wierzy, że oferty się pojawią, jeśli kluby będą miały taką możliwość. „Z taką sylwetką, jest jak amerykański „quarterback”. Wygląda inaczej niż Donovan, czy Beckham. Kogoś takiego jeszcze w MLS nie było” – wyjaśnia agent.

Ostatnie doniesienia mówią, że także Adidas może być zainteresowany, aby Ballack zastąpił w Ameryce Beckhama, którego 5 – letni kontrakt właśnie się kończy. Inni gracze, którzy mogą trafić do MLS to: Rio Ferdinand, Alex Del Piero, Franck Lampard, Didier Drogba czy Nicolas Anelka.

Ballack mierzący 189 cm i ważący ponad 80 kg jest znany ze swojego umiejętności strzelania bramek i asystowania. W 448 grach klubowych, strzelił 118 bramek.

Becker wierzy, ze to postawa Ballacka dała awans Bayerowi Leverkusen w Lidze Mistrzów, eliminując Valencię lub Chelsea. „Patrząc na skład grupy, nikt nie spodziewał się, że to Leverkusen awansuje”.

Ballack miał wiele kontuzji w ostatnim czasie, ale według agenta nie były to urazy, które ograniczają zawodnika w jego wieku. „Wślizg Boatenga nie spowodował chronicznej kontuzji u Ballacka. To nawet dla niego lepiej, że spędził trochę czasu po za boiskiem i przyłożył się do swojej fizycznej sprawności”.

Becker wyklucza emeryturę Ballacka i stwierdza, że jego klient pogra co najmniej jeszcze 2 lata. Podsumowuje: „W naszych dyskusjach nie pojawia się temat emerytury”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!