BayArena
fot. www.bayer04.de

Z powodu bólu w kolanie, Rene Adler nie weźmie dziś udziału w turnieju w Aachen, który będzie ostatnim sprawdzianem Bayeru przed meczem Pucharu Niemiec z FK Pirmasens. Jest jednak wielce prawdopodobne, że już w przyszłym tygodniu nasz golkiper wróci do treningów.

Jak pamiętamy, 25-letni bramkarz z powodu problemów z kręgosłupem nie wystąpił na Mundialu, gdzie reprezentacja Niemiec zajęła 3 miejsce. W czasie przygotowań do nowego sezonu, Rene nie narzekał na żadne urazy, stopniowo wracając do wysokiej formy podczas meczów sparingowych.

I tak było do wczorajszego dnia, gdy po badaniach stwierdzono drobny uraz w prawym kolanie. – Rene trenował na twardych nawierzchniach, przez co kolano było zbyt obciążone. W przyszłym tygodniu powinien jednak wrócić do treningów – mówi Meinolf Sprink, dyrektor do spraw marketingu w Bayerze.

Dla Adlera to kolejna zła wiadomość, po tym jak nie otrzymał powołania od Joachima Löwa na towarzyski mecz z Danią, czym zaskoczone były również niemieckie media. Selekcjoner powołał Manuela Neuera i Tima Wiese. Nasz bramkarz dyplomatycznie wypowiedział się jednak w tej sprawie: – Muszę zaakceptować tę decyzję. Oni obaj byli na Mistrzostwach Świata.