Prezentujemy Państwu wywiad z Rene Adlerem. Pierwszy bramkarz Bayeru Leverkusen opowiada min. o swojej kontuzji i planowanym powrocie na boisko.

 

Panie Adler, jak się Pan czuje w tym momencie?

Adler: Szczerze powiedziawszy, zauważyłem, że w ostatnich dniach często popadałem w zły nastrój, ale szybko starałem doprowadzić się do porządku i równowagi. Stan leżenia i nic nie robienia jest zdecydowanie nie dla mnie. Najchętniej wrzucił bym na pełny gaz i wrócił do treningów, jednak nasz trener od przygotowania fizycznego – Holger Broich studzi moje zapędy. Wierze mu, jeśli mówi „w tym momencie musisz jeszcze przystopować”.

 

Jak Pana kolano zniosło operację?

Adler: Dobrze. Jest teraz nieco szczupłe i sztywne. Każdego dnia mogę zginać je o 10-20 procent bardziej.

 

Kiedy będzie Pan mógł wrócić na boisko?

Adler: Moim celem jest wrzesień/październik, chociaż nie jestem zbyt wielkim optymistą tej prognozy. Nawet nie rozpocząłem jeszcze procesu rehabilitacji. Na pewno nie popełnię tego błędu i nie wrócę na boisko przedwcześnie. Dam sobie tyle czasu, ile faktycznie będzie potrzebne do odbudowania optymalnej formy.

 

Liga Mistrzów z Bayerem to było Pańskie marzenie. Teraz musi się Pan zmierzyć z kolejnym krokiem do tyłu. Czuje się Pan zawiedziony?

Adler: Prawde mówiąc, operacja była dla mnie swojego rodzaju wybawieniem, jak bardzo paradoksalnie by to nie brzmiało.

 

Tak było rzeczywiście?

Adler: Mój zaufany lekarz dr Hans-Wilhelm Muller-Wohlfahrt podjął tą decyzję. Powiedział: „nie ma innego wyjścia”. Problemy z rzepką prześladowały mnie przez większość poprzedniego sezonu. Perspektywa tego, że znowu będę mógł wyjść na boisko, nie odczuwając żadnego bólu, jest dla mnie najważniejsza. Poza tym wierze, że rozegram z Bayerem wiele spotkań w Lidze Mistrzów, jeszcze w tym roku.

 

Czy nie obawia się Pan tego, że na czas Pana kontuzji, Bayer zatrudni nowego bramkarza?

Adler: (śmiech) Nie mam na to żadnego wpływu. Obojętnie kto zostanie ściągnięty do klubu, Buffon, czy Lehmann…dopóki chodzę o kulach większość bramkarzy jest lepsza ode mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!