BayArena
fot. www.bayer04.de

W środę o godzinie 20.30 w Goteborgu reprezentacja Niemiec zagra towarzysko ze Szwecją. Prawdopodobnie w wyjściowej jedenastce drużyny Joachima Loewa zobaczymy bramkarza Bayeru Leverkusen – Rene Adlera.

Sam piłkarz bardzo cieszy się z powrotu do kadry: „Jestem zadowolony z faktu, że znowu mogę zagrać w reprezentacji. To dla mnie bardzo ważne, że dostałem szansę tak szybko”.

W związku z kontuzją Adler nie wystąpił w tegorocznych Mistrzostwach świata w Afryce. Golkiper Bayeru koncentruje się jednak na swojej obecnej sytuacji w kadrze: „Nie chciałbym już poruszać tematu mojej absencji podczas Mundialu. Wyrzuciłem to z mojej głowy. Życie toczy się dalej”.

Na temat swojej przyszłości w bramce reprezentacji Niemiec oraz rywalizacji z Manuelem Neuerem Adler wypowiada się z dystansem: „Do EURO 2012 pozostało jeszcze dużo czasu. Skupiam się w tym momencie na środowym pojedynku ze Szwecją i zarazem ciesze się z powrotu do kadry. Chcę zaprezentować się z jak najlepszej strony i utrzymać równą formę. Innymi rzeczami nie zaprzątam sobie na razie głowy”.