Reiner Calmund – postać doskonale znana wszystkim kibicom Leverkusen, przedstawia 8 powodów, dla których jego zdaniem, Bayer 04 sięgnie w tym roku po pierwszy w historii tytuł mistrza Niemiec.

1. Zespół z Leverkusen wywalczył mistrzostwo jesieni, nie notując na swoim koncie ani jednej porażki!

2. Bayer grał najbardziej atrakcyjny futbol z pośród wszystkich drużyn, występujących w Bundeslidze. Aptekarze strzelili najwięcej goli – 35, tracąc przy tym zaledwie 13. Adler to pewny punkt zespołu, a Sami Hyypia okazał się strzałem w ’10’ ! Fin nie tylko wyśmienicie spisuje się w defensywie, ale także przekazuje cenne doświadczenie młodszym zawodnikom. Manuel Friedrich, u boku Hyppi, zaprezentował się z bardzo dobrej strony i był niewątpliwie jednym z najlepszych obrońców w rundzie jesiennej.

3. Szeroka kadra. W rundzie rewanżowej do graczy, którzy występowali do tej pory dołączy czwórka kontuzjowanych piłkarzy: Helmes, Augusto, Kadlec i Rolfes. Kto dostanie szansę gry, a kto będzie oglądał zmagania z perspektywy ławki rezerwowych? Duża konkurencja motywuje do jeszcze większego wysiłku!

4. Toni Kroos! Najlepszy zawodnik mistrzostw świata U17 w 2007 roku pod skrzydłami Juppa Heynckesa gra koncertowo. Młody Niemiec zachwyca szybkością, techniką oraz doskonale czyta gre. Strzelił także kilka ważnych bramek, na dodatek niezwykłej urody. Jeśli Kroos dalej będzie czarował na boisku swoimi umiejętnościami, może spodziewać się wkrótce nominacji od trenera reprezentacji –  Jochima Loewa.

5. Wszyscy zawodnicy są zdrowi. Jednak Augusto, Rolfes i Helmes będą musieli teraz ciężko pracować na treningach, ponieważ trener ma zaufanie do tych piłkarzy, którzy zapewnili Aptekarzom pierwszy od 7 lat tytuł mistrza jesieni i na pewno nie wyśle ich tak szybko na ławkę rezerwowych.

6. Jupp Heynckes. Doświadczenie i sposób w jaki prowadzi zespół, są godne podziwu. Obok Felixa Magatha, Jupp był dla mnie najlepszym trenerem pierwszej części rozgrywek.

7. Nowy stadion. Do tej pory Bayarena była szczęśliwa dla Aptekarzy. Większy stadion gwarantuje większy doping!

8. Klub jest dobrze zarządzany i wszystko funkcjonuje w nim prawidłowo. Jestem przekonany, że Bayer będzie walczył o swój pierwszy tytuł mistrza Niemiec do ostatniej kolejki! Być może Jupp Heynckes ściągnie wreszcie 'Vice-klątwę’ !

Myślę, że wszyscy kibice Leverkusen podzielają optymizm pana Calmunda i podobnie jak on wierzą, że rok 2010 zapisze się w naszych kartach historii na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!