Bayer 04 rozpoczął przygotowania do nowego sezonu 4 tygodnie po finale Pucharu Niemiec. Nowy trener Jupp Heynckes miał do dyspozycji 20 zawodników, których bacznie obserwowało 700 fanów. Program dziewięćdziesięciu minut treningu obejmował rozgrzewkę, ćwiczenia z piłka oraz grę szkolną.

6 nowych twarzy w zespole

?Grupa wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Zawodnicy mieli dużo zabawy i była to relaksująca sesja treningowa w upalnym słońcu.” – mówił chwilę po zakończeniu treningu Jupp Heynckes. 64-letni szkoleniowiec zdobył już pierwszego plusa u fanów, otwierając bramę, która pozwoliła z bliska oglądać pierwsze zajęcia.

Heynckes przystąpił do obowiązkowego zdjęcia z nowymi zawodnikami(Eren Derdiyok, Theofanis Gekas, Assimiou Toure, Fabian Giefer). Na zdjęciu pojawił się również nowy asystent Heynckesa, Peter Hermann, który został ciepło przywitany przez kibiców po powrocie z FC Nürnberg.

Spokojny start dobrze wpłynął na zawodników

Na treningu z powodu choroby nie pojawił się Stefan Reinartz. Zgodnie z zapowiedziami nieobecni byli również Sami Hyypia, Daniel Schwaab, Gonzalo Castro i Arturo Vidal. Ku zdziwieniu wszystkich zabrakło na początku Renato Augusto, który jak się okazało z powodu opóźnionego lotu, na BayArena zawitał półgodziny po rozpoczęciu sesji treningowej.

?To był spokojny trening. Pogoda była wspaniała i fajnie było powrócić już do treningów po urlopie.” – deklarował Simon Rolfes. Zdanie kapitana aptekarzy podzielił również Eren Derdiyok: ?To była wielka niespodzianka. Inni zawodnicy świetnie mnie przyjęli. Wszyscy byli bardzo przyjaźni i dzięki temu myślę, że nie będę miał problemów z aklimatyzacją w nowym otoczeniu”.

Trening obserwował również kontuzjowany Patrick Helmes oraz kończący karierę Bernd Schneider, który w swoim krótkim przemówieniu podziękował wszystkim zawodnikom za wspólną grę.

Bayer 04 wyrusza na pierwszy obóz już we wtorek na wyspę Borkum, na której podejmie lokalny zespół w meczu sparingowym. Powrót przewidywany jest na niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!