Dyrektor sportowy Bayeru 04 Leverkusen, Rudi Völler, obchodzi dzisiaj swoje 50 urodziny. Byłemu selekcjonerowi reprezentacji Niemiec życzymy z tej okazji wielu sukcesów w życiu zawodowym, jak i rodzinnym.

Völler urodził się 13 kwietnia 1960 roku w Hanau. Karierę piłkarską spędził na pozycji napastnika, grając między innymi w Werderze Brema, AS Romie, czy Bayerze Leverkusen, gdzie zakończył swoją karierę piłkarską. W Leverkusen stawiał również pierwsze kroki jako trener, prowadząc „Aptekarzy” jedynie w 5 meczach. Wtedy to niespodziewanie objął posadę selekcjonera reprezentacji Niemiec, z którą zdobył w 2002 roku na azjatyckim Mundialu wicemistrzostwo Świata.

Völler pozostał na stanowisku po tym sukcesie, jednak kolejna impreza – EURO 2004 – zakończyła się dla Niemiec wielką klapą, a Rudi zrezygnował ze swojej posady. Wart przypomnieć, że jako piłkarz zdobył dla reprezentacji 47 bramek w 90 meczach, co jest trzecim wynikiem w historii tego kraju. Dla „Aptekarzy” zdobył 26 bramek w 62 spotkaniach. W tym samym klubie jest od stycznia 2005 roku do dziś dyrektorem sportowym. Tę funkcję objął po nieudanym epizodzie trenerskim w AS Romie.

Prywatnie Rudi Völler jest żonaty z włoszką Sabriną, z która ma piątkę dzieci – dwie córki i trójkę synów. Tylko jeden z nich – Marco, poszedł w ślady ojca i został sportowcem, a dokładnie koszykarzem i występuje obecnie w drugoligowym klubie TV 1862 Langen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!