To właśnie pięć lat temu, dokładnie 5. lipca 2009 roku wystartował z pełną parą portal bayerleverkusen.pl, a także polski fan club Bayeru Leverkusen, który z czasem stał się oficjalnym fan clubem o nazwie SVB Polonia Fan Club.

Były to z pewnością bardzo udane lata. Choć były chwile gorsze, gdy portal był nieaktualizowany to zawsze potrafiliśmy się podnieść i działać ze zwiększoną mocą.

W tym miejscu chcielibyśmy przede wszystkim podziękować wszystkim, którzy obecnie tworzą ten serwis, poświęcając swój czas właśnie Bayerowi. Podziękowania kierujemy również do tych, którzy wcześniej w jakikolwiek sposób przyczynili się do działalności serwisu: Mateuszowi Styrnikowi, Marcinowi Kucia, Arturowi Bąkowskiemu, Dawidowi Kopickiemu, Beacie Rybot, Grzegorzowi Wagnerowi, Sebastianowi Safianowi i Piotrowi Matusewiczowi.

Jeśli kogoś pominęliśmy to przepraszamy, ale było nas naprawdę dużo i podziękowania kierujemy do dosłownie wszystkich. Dziękujemy również wszystkim kibicom, czytelnikom – tym stałym, ale i nowym. Wielkim naszym sukcesem, jakże zauważalnym, jest to, że przez te 5 lat zwiększyła się wiedza polskich kibiców o Bayerze.

Sukcesów jednak było znacznie więcej. Kilka bardzo udanych zorganizowanych wyjazdów na mecze, nie tylko do Leverkusen na BayArenę, ale także na inne stadiony Bundesligi, jak również na mecze w europejskich pucharach na obcych stadionach. Wzmianki o naszym fan clubie pojawiły się w lokalnej gazecie z Leverkusen, a także oficjalnej klubowej gazetce BayArena Magazin.

Mamy za sobą kilka zlotów, w tym jeden aż trzydniowy. Dzięki fan clubowym koszulkom i kolejnymi edycjami naszych vlep, jesteśmy już kibicami rozpoznawalnymi w Leverkusen, a przede wszystkim docenia się to, że pokonujemy tysiące kilometrów, by zawsze dopingiem wspierać Aptekarzy.

Przed nami kolejne miesiące, pewnie i lata. Dorastaliśmy z tym portalem przez ostatnie pięć lat. Nie zawsze był czas, by z pełnym zaangażowaniem się do niego przyłożyć, ale nigdy nie poddawaliśmy się. Wierzymy, że już wkrótce znów spotkamy się wspólnie na zlocie, że razem wyjedziemy dużą grupą na mecz, a redakcja będzie miała okazję przeprowadzić kolejne ciekawe wywiady, czy spisać relację z treningu i meczu Bayeru.

5. lat… Zrobiło się sentymentalnie. W ostatnich pięciu sezonach Bayer został wicemistrzem Niemiec, raz uplasował się na najniższym stopniu podium, dwukrotnie był czwarty i raz zajął piąte miejsce. Śmiało można zaliczyć nasz klub do czołówki Bundesligi. My również, jako portal i przede wszystkim fan club, zdobyliśmy niemały szacunek wśród polskich fanów Bundesligi. Wy jesteście tego częścią i miejmy nadzieję – ciągle będziecie.

Dzięki jeszcze raz za wszystko! Życzymy sobie i Wam Aptekarskich urodzin. Wielu sukcesów, najlepiej świętowanych we wspólnym gronie!

Z Bayerowskim pozdrowieniem,

SVB Polonia Fan Club & Bayerleverkusen.pl/Bayer04.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!