BayArena
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Także w Bundeslidze chce osiągnąć więcej.

Rudi Voller opowiada w wywiadzie o chęci dwóch zwycięstw w ostatnich kolejkach Bundesligi przed przerwą zimową: na wyjeździe w Hannoverze i u siebie z Norymbergą.

Panie Voller, czy dobra ocena rundy jesiennej jest jeszcze możliwa w przypadku Bayeru?

Voller: Jeżeli zdobędziemy 6 punktów, to tak się stanie. Oczywiście porażka w DFB Pokal cały czas boli. Ale w lidze jesteśmy ponownie blisko miejsc gwarantujących start w Lidze Mistrzów. W tych rozgrywkach już osiągnęliśmy więcej niż od nas się spodziewano. Chcemy wygrać dwie ostatnie gry i wtedy ocena będzie poprawna. Szczególnie, że przed rundą wiosenną wracają do nas Barnetta i Renato Augusto ? dwie bardzo ważne postacie w ofensywie.

Bayer jest na fali wznoszącej, dochodzi do szczytu tabeli, a Bayern jest w kryzysie?

Voller: Faktycznie, nikt nie spodziewał się kryzysu Bayernu. Spodziewano się, że szybko osiągną 10 punktów przewagi. Ale zostaną mistrzami, sami mogą sobie zagrozić. Potem jest Dortmund. A potem jest kilka innych drużyn ? w tym my. Niespodziewanie pojawiła się Borussia M?Gladbach. Byli outsiderami, a teraz są w czołówce i mają znakomitego trenera Favre. Ale chcemy Gladbach wyprzedzić!

Hannover w sobotę ciężko będzie pokonać. Są niezwyciężeni w domu!

Voller: Hannover pokazuje klasę. Nie jest to tylko tymczasowe, bo dobra praca jest tam wykonywana. Ale w naszej ambicji jest zwyciężanie tam przy każdej nadarzającej się sytuacji.

Oprócz wypożyczenia Jorgensena do Lautern można spodziewać się jakiś ruchów Bayeru na rynku transferowym?

Voller: Wszystko zależy od kondycji Barnetty i Renato Augusto ? kiedy powrócą do gry. Jeśli potrwa to długo ? być może kogoś pozyskamy. Ale nie wydamy już dużych pieniędzy. Wykazaliśmy już naszą aktywność na rynku transferowym.

Ballack grał lepiej w masce niż bez?

Voller: Czy myślisz, że to przyczyna dobrze dobranej maski (śmiech). Uważam, że Michael dobrze wykonuje swoją pracę. Jeżeli pozostanie zdrowy, na pewno dostarczy drużynie tego, czego od niego oczekujemy.