Klaus Allofs i Thomas Schaaf są zdeterminowani, aby przywrócić Werder Brema do europejskich pucharów po słabym początku sezonu.

Wiele wydarzyło się w Werderze Brema: Sandro Wagner został wypożyczony do 1.FC Kaiserslautern, Andreas Wolf został sprzedany do AS Monaco po zaledwie 6 miesiącach obecności w klubie. Werder został także uderzony przez urazy innych środkowych obrońców: Sebastian Prodl złamał szczękę po uderzeniu przez Kuemahę w meczu z Kaiserslautern.

Naldo nadal ma problemy z kolanem co powoduje, że Werder ma takie samy problemy z obrońcami jak na początku sezonu, kiedy również Naldo i Prodl leczyli długoterminowe urazy. Klub zakontraktował szwajcarskiego 20 – letniego reprezentanta Francoisa Affoltera z Young Boys Berno. może on zaliczyć debiut już w meczu z Aptekarzami.

Werder to 4 – krotny Mistrz Niemiec i 6 – krotny uczestnik Ligi Mistrzów w ostatniej dekadzie. Klub nie zaliczył jednak dobrego początku sezonu grając słabo w spotkaniach kontrolnych i zmagając się z problemami finansowymi. 13 miejsce i szybkie odpadnięcie z Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie trener Schaaf podsumował krótko: „Wiele rzeczy poszło źle”.

Bez oznak paniki

Najdłużej pracujący trener i dyrektor sportowy w Bundeslidze pracują w Werderze razem już 13 lat. Obaj przedłużyli ostatnio swoje kontrakty: Schaaf do 2014 roku, Allofs do 2015. Mimo słabych występów w poprzednim sezonie, klub nie myślał o ich zwolnieniu, co jest praktyką wszędzie tam, gdzie rzeczy nie rozwijają się poprawnie.

Werder chce powrócić do rozgrywek europejskich. W tym sezonie idzie im dobrze. Na razie są na 5 miejscu o punkt przed Bayerem. „Ten sezon jest wiele lepszy od poprzedniego, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Pokazały to mecze kontrolne. Takie wyniki jak 0:5 z Schalke na zakończenie rundy jesiennej też sugerują, że praca nie została skończona” – podsumowuje Schaaf.

Kontrakty wygasają

2012 rok będzie ważny dla Werderu – głównie dlatego że aż 11 graczom kończą się kontrakty po zakończeniu obecnego sezonu w tym takim gwiazdom jak Pizzarro, Wiese i Fritz. Także będzie to zasadnicza różnica, czy Werder zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej, czy też kolejny rok będzie bez pucharów. „Nie mamy nielimitowanych funduszy i musimy kontynuować efektywną pracę w przyszłości” – pokazuje powagę sytuacji w wywiadzie dla Kickera Allofs.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!