BayArena
fot. www.bayer04.de

Piłka nożna to najprawdopodobniej najpopularniejszy sport. Nie tylko interesuje się nią wiele osób, ale również wielu z nas ją czynnie uprawia. Obok odpowiedniego stroju i butów piłkarskich kluczowa jest również sama piłka ? jak wybrać model idealny do grania na murawie? Sprawdźmy!

Sprawdzaj wykonanie!

Okazuje się, że w naszych sklepach jest naprawdę wiele piłek. ? Pomijając kwestie taka, że jest naprawdę dużo różnych modeli i rozwiązań oferowanych przez producentów, pamiętajmy, że są aż 3 rodzaje footballu ? outdoor, beach socer, futsal. Każda z nich wymaga swojej piłki. ? mówi specjalista z futbolsport.pl.

Piłka powinna być przede wszystkim dobrze wykonana ? z dbałością o każdy szczegół i z wytrzymałych materiałów. ? Każdemu przecież zależy na tym, by kupić trwałą piłkę nie na jeden, ale na więcej sezonów ? dodaje doradca klienta z allsports.pl. Obecnie piłki zbudowane są z gumowego pęcherza z powietrzem, poszycia i pokrycia (osłony) wykonanego z charakterystycznie pozszywanych elementów skóry lub tworzywa sztucznego. Kupując piłkę musimy zwracać uwagę, czy elementy są dobrze ze sobą połączone ? Pokrycie może być klejone, zgrzewane lub zszywane. Warto zwracać uwagę na jakość wykonania tego połączenia ? szwów czy klejenia.

Jaka piłka do gry na murawie?

Kupując piłkę do gry na murawie musimy wybrać taką, która ma odpowiednie poszycie. Okazuje się, że na trawie sprawdzają się piłki o poszyciu wykonanym z kilku warstw bawełny czy poliestru. Te, których poszycie wykonane jest z pianki poliuretanowej nie sprawdzą się tak dobrze na murawie. Warto także wybierać te modele piłek, które mają dętki wykonane nie z lateksu, ale z dętki butylowej. Wówczas nie będzie się piłka odkształcać i dłużej utrzymywać powietrze.

Kupując piłkę warto również sprawdzać, czy ma ona certyfikat FIFA ? wówczas będziemy mieli pewność, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości, a jego parametry zostały sprawdzone przez sztab specjalistów.

Dobra piłka do gry na murawie to prawdziwa inwestycja. Jej wybór warto przemyśleć ? szczególnie teraz, gdy sezon piłkarski za pasem.