Bayer Leverkusen
fot. www.bayer04.de

Nie da się ukryć, że w wielu dziedzinach życia bardzo pomocna jest nam inspiracja, motywacja. Nawet grając w gry kasynowe, mamy często lepsze nastawienie do samej rozgrywki. Z pewnością w sporcie inspiracja i motywowanie graczy ma niezwykle ważne znaczenie dla zwycięstwa. Pokazane zostało to choćby na przykładzie filmów o tematyce sportowej. Postanowiliśmy wybrać kilka takich produkcji, które warte są obejrzenia.

We Are Marshall

Film znany w Polsce pod tytułem Męski sport oparty został na prawdziwych wydarzeniach. W 1970 roku w czasie powrotu do Huntington w katastrofie lotniczej ginie cała drużyna futbolu amerykańskiego Marshall University. Szkoła decyduje się zlikwidować zespół, jednak kilku rezerwowych zawodników wraz z innymi uczniami się temu sprzeciwia. Rektor Donald Dedmon dostaje zadanie znalezienia trenera. Wszystkie jego wysyłki idą na marne aż do czasu, gdy sam do niego zgłasza się Jack Lengyel. Chce on pomóc całej społeczności. Tak też zaczynają się wysiłki w celu skompletowania nowego zespołu. W filmie mocno pokazane zostało to, że nawet mimo tragedii liczy się solidarność oraz wola walki.

Invincible

Kolejna historia oparta na faktach. Vince Papale to barman, który zawsze marzył o karierze futbolisty. Nigdy jednak nie zdecydował się spróbować swoich sił. Nieoczekiwanie trener lokalnej drużyny ogłasza otwarty trening, na który mogą zgłosić się wszyscy chętni. Vince wreszcie odnajduje odwagę w sobie i rusza na stadion. Zupełnie odmieni to jego życie i otworzy drogę do profesjonalnego futbolu.

Najlepszy

I następny film oparty na prawdziwej osobie. Jerzy Górski to chłopak, który od młodych lat spędzał głównie czas na zabawie w towarzystwie alkoholu i narkotyków. W pewnym momencie zostaje cudem uratowany przed śmiercią. Trafia do ośrodka dla narkomanów prowadzonego przez Marka Kotańskiego. Chłopak z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Powoli zaczyna jednak dochodzić do siebie, a ratunkiem dla niego okazuje się sport. zaczyna trenować, a potem startować w zawodach triathlonowych. Dzięki pomocy związku i znajomych wyrusza na MŚ do USA. Tam jednak okazuje się, że tym razem zorganizowany zostanie aż podwójny triathlon.

Rocky

Na naszej liście nie mogło zabraknąć absolutnego klasyka, który zrobił z Sylvestra Stallone’a gwiazdę światowego formatu. Rocky to włoski imigrant, który na co dzień próbuje jakoś żyć w Filadelfii. Średnio przykłada się do treningów, a głównie zajmuje się ściąganiem haraczy i długów dla lokalnego mafiosa. Wszystko to się zmienia jednak w momencie, gdy obecny mistrz świata wagi ciężkiej, Apollo Creed zostaje bez rywala. Postanawia zatem dać szansę nieznanej osobie, a jego wybór pada na Rocky’ego. Ten zatem staje przed życiową szansą, a jednocześnie w jego życiu pojawia się Adrian, która zaczyna zmieniać serce boksera.

Peaceful Warrior

Na koniec nieco mniej znany film, który jednak jak najbardziej warty jest zobaczenia. Dan Millman to niezwykle utalentowany gimnastyk, któremu wróżą nawet olimpijskie medale. Niestety sława uderza mu do głowy, przez co jest chamski, arogancki, jak i często zmienia dziewczyny. Wszystko to się jednak zmienia wraz z wypadkiem. Dan ulega poważnej kontuzji i wszystko na to wskazuje, że będzie musiał zakończyć karierę. Popada przez to w depresję. Pewnej nocy trafia jednak na stację benzynową, gdzie poznaje tajemniczego Socratesa. Ten zaczyna trenować z chłopakiem. Nie tylko zmienia to życie Dana, lecz także daje mu nadzieję na powrót do formy. 

Źródło: www.bayerleverkusen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!