BayArena
fot. www.bayer04.de

Jak donosi serwis 4-4-2.com, ubiegłoroczny beniaminek Bundesligi – Hoffenheim, jest zainteresowany pozyskaniem napastnika Bayeru Leverkusen, Patricka Helmesa. Klub z Sinsheim jest w stanie wyłożyć za 25-latka 7,5 miliona Euro.

Patrick Helmes trafił na BayArenę 1 lipca 2008 roku z zespołu z Kolonii. W swoim pierwszym sezonie napastnik zdobył aż 21 goli dla Bayeru w Bundeslidze. W przygotowaniach do kolejnego sezonu nabawił się jednak ciężkiej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Od momentu powrotu do zdrowia Helmes nie jest jednak w stanie wywalczyć sobie miejsce w składzie „Aptekarzy”, dlatego w obecnych rozgrywkach do siatki w lidze jeszcze nie trafił.

Helmes zaczął już nawet przebąkiwać o tym, że jest niezadowolony ze statusu rezerwowego, a chciałby grać, aby liczyć się w walce o wyjazd na Mundial. Do Mistrzostw Świata klubu jednak już nie zmieni, gdyż zamknięte jest okno transferowe.

Trudno jednak wyrokować czy 25-letni zawodnik będzie chciał odejść właśnie do Hoffenheim. Klub z Rhein-Neckar Arena zajmuje dopiero 10 miejsce w lidze, z małymi szansami na awans do europejskich pucharów.

Inna sprawa to wypowiedź menadźera klubu z Sinsheim, Jana Schindelmeisera, który zapowiedział, że w przyszłym sezonie do zespołu będą stopniowo wprowadzani młodzi piłkarze, a gra będzie oparta na obecnych zawodnikach, z którymi zostaną przedłużone umowy i o poważnych transferach nie ma mowy.

Serwis 4-4-2.com spekuluje także, że Helmesem zainteresowane jest również włoskie Napoli.