BayArena
fot. www.bayer04.de

Niegdyś wychodząc z dziećmi do lokalu gastronomicznego, były one wielokrotnie upominane o ?grzeczne? zachowanie w danym miejscu. Wyjście do kawiarni czy restauracji być może było atrakcyjne dla dorosłych, ale do pewnego momentu. Znudzone dziecko potrafi bowiem upomnieć się o uwagę i to w przeróżny sposób. Darmowe spiny starburst bez depozytu 2022 upominają się za to o swoich graczy, lecz czynią to w sposób subtelny i cichy zarazem. Jak poradziły sobie zatem na tym polu lokale gastronomiczne?

Lokale z bawialnią to numer jeden dla młodych rodziców

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, liczne kawiarnie i restauracje zaczęły wyodrębniać w swej powierzchni specjalną przestrzeń dla dzieci. Ponieważ liczne grono konsumentów stanowią młodzi rodzice potrzebujący kontaktów towarzyskich poza domem, był to strzał w dziesiątkę. W wielu miejscach jest mały kącik z książkami, kolorowankami, zabawkami, w których dzieci mogą się pobawić. Są także takie lokale, które stworzyły dla swoich małych odwiedzających wyjątkowe miejsce na spotkanie z innymi dziećmi. Znane są one pod nazwą klubokawiarnie. Jest to okazja na wspólny czas pośród dzieci w różnym wieku, na naukę nowych rzeczy i socjalizacji, na zabawę zabawkami, których nie ma w domu. Poza tym dorośli mogą w spokoju porozmawiać ze znajomymi, bez ciągłego odrywania się od stolika, mogą wypić ciepłą kawę i odpocząć, zrelaksować się mając na oku swoje pociechy. Zaletą jest również to, że właściciele zadbali o bezpieczeństwo dzieci, przyjemną atmosferę a także o jadłospis dla najmłodszych. W licznych kawiarniach i restauracjach jest dostępne specjalne menu dla dzieci. Są także miejsca z potrawami i słodkościami uwzględniające ograniczenia żywieniowe np. alergie pokarmowe, bycie na innej diecie (wegetarianizm), ograniczanie słodyczy. Mając w pobliżu przyjazne miejsce dla siebie i swoich dzieci, rodzice chętniej z niego korzystają i obie strony są zadowolone.

Atrakcja na niepogodę

Gdy za oknem widzimy niesprzyjającą aurę, lecz ciągnie nas, aby wyjść gdzieś z dzieckiem, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie m.in. lokal z bawialnią. Na dworze chłód czy mróz, a w środku przyjemne ciepło i miejsce do zabawy. Można by rzec, że to taka alternatywa dla placu zabaw, ponieważ różne dzieci mogą wpaść z rodzicami, co łączy się z nowymi znajomościami. O wiele przyjemniej jest bawić się w przytulnym i kolorowym wnętrzu kawiarni, niż na mokrym i szarym placu zabaw. Wybór jest chyba oczywisty. Poza tym, dojście czy dojazd do danego miejsca, już jest formą aktywności, spaceru, niejako przygodą z nagrodą na końcu. Zazwyczaj dzieci mogą liczyć na ciepłe i zdrowe danie, przekąskę czy gorącą czekoladę. Z oferty na ponurą aurę, skorzystają również rodzice i opiekunowie, którzy zamówią sobie coś równie pysznego i miło spędzą czas poza domem. To możliwość na spotkanie ze znajomymi, na poznanie okolicznych rodziców, którzy tak, jak i my, zmagają się z wyzwaniami rodzicielstwa. W niektórych miejscach organizowane są tematyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych lub można kupić nietypowe zabawki, gry lub książki. To coś więcej niż tylko kawiarnia.

Wielka bawialnia z gorącą kawą

Z kolei niektórzy właściciele biznesów, poszli o krok dalej i stworzyli typową bawialnię z kawiarnią, która jest uzupełnieniem lokalu. Wiadomo, iż małe dzieci muszą przebywać pod opieką dorosłych, dlatego stworzenie miejsca do zabawy dla nich, zmusza też do wyjścia z domu dorosłych. Do bawialni wstęp jest płatny, ponieważ zajmuje ona duży teren, ma mnóstwo rozmaitych sprzętów i musiała przejść wszelkie testy bezpieczeństwa. Więc była to niemała inwestycja. Rodzice przychodzący do bawialni z dziećmi, mogą zamówić coś do picia, do jedzenia, a i smakołyków czy napojów dla najmłodszych nie brakuje. Bawialnia jest dobra o każdej porze dnia i roku, a do tego może stanowić fajną odskocznię od codziennych aktywności.

Źródło: www.bayerleverkusen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!