BayArena
fot. www.bayer04.de

Kolejne gry następują po sobie szybko dla Bayeru Leverkusen. Aptekarze wracają do gry w sobotni wieczór podczas meczu wyjazdowego z Hannoverem 96. Celem drużyny jest kontynuacja swojej dobrej passy w Bundeslidze poprzez zwycięstwa zarówno w Dolnej Saksonii jak i za tydzień na Bay Arena w meczu z Norymbergą.

?Chcemy zdobyć 6 punktów, mimo iż zdajemy sobie sprawę, że to nie będzie proste? ? deklaruje trener Robin Dutt przed wyprawą na sobotni mecz z Hannoverem. ?Hannover jest niepokonany u siebie w tym sezonie i zdobył 16 ze swoich 21 punktów? ? dodaje.

Dutt oczekuje od swojego zespołu dobrej postawy. ?Nie będziemy się tam chować. Jesteśmy najlepszą drużynę ligi na wyjazdach i chcemy pokazać pewność siebie w swojej grze? ? opiniuje. Celem są dobre wyniki w dwóch ostatnich meczach przed zimową przerwą w Hannoverze i z Norymbergą. ?Te dwa mecze powiedzą dużo o naszym całkowitym postępie. Będziemy mieć bardzo dobrą pierwszą cześć sezonu, jeśli oba wygramy? ? przekonuje trener.

Dutt jest pod wrażeniem, jak drużyna odbiła się po wyjątkowo słabym początku sezonu (?Byliśmy długo poniżej poziomu?) ? przez dojście do 1/8 finału Ligi Mistrzów i nawiązanie kontaktu z czołówką Bundesligi. ?Jestem zachwycony z mentalności zespołu ostatnio. Radziliśmy sobie w odrabianiu strat zarówno w Lidze Mistrzów jak i Bundeslidze. Można to tylko zrobić, jeśli się ma odpowiedni charakter i ducha zespołu. Nie moglibyśmy osiągnąć takich rezultatów bez tych cech?.

Dutt chciałby, aby zespół lepiej wykorzystywał swoje sytuacje niż w meczu z Genk, dzięki czemu będzie możliwe zwycięstwo z Hannoverem. ?Jeśli stworzymy podobną ilość sytuacji, będziemy w dobrej pozycji wyjściowej. Ale musimy więcej z nich skorzystać? ? powiedział.

Bayer zagra bez kontuzjowanych Barnetty, Renato Augusto, Adlera, Giefera i Topraka. Dutt wypowiedział się na temat Topraka, nieobecnego od meczu z Herthą: ?To jest jeszcze możliwe, że Omer zagra z nami w tym roku?. Na temat powracającego po długiej kontuzji Oczipki trener doceniając jego wysokie kwalifikacje powiedział: ? Basti ma zdecydowanie kwalifikacje wystarczające na Bundesligę. Cieszymy się, że mamy go w składzie?.

Kiessling po problemach z karkiem i Castro mogą być dostępni na sobotni mecz. Po problemach, które Kiessling miał po meczu z Genk, trener tak wypowiedział się o jego kondycji: ?Stefan dziś trenował. Jest w dużo lepszej kondycji i nie odczuwa już bólu?.