BayArena
fot. www.bayer04.de

29-letni defensywny pomocnik Hanno Balitsch, podpisał dzisiaj kontrakt z Bayerem do 30 czerwca 2012 roku. To druga przygoda Balitscha z klubem z Leverkusen, gdyż w naszym zespole przebywał już w latach 2002-2004.

– Hanno to bardzo dynamiczny i waleczny zawodnik, który pozwoli nam na większą stabilność w linii pomocy, co w związku z występami w europejskich pucharach, ma dla nas wielkie znaczenie – powiedział dyrektor sportowy Bayeru, Rudi Völler.

Swojego zadowolenia nie ukrywał również sam zawodnik. – To dla mnie wielka sprawa i duże wyzwanie sportowe. Jest tutaj duża konkurencja i silny zespół, który będzie występował na międzynarodowej arenie. Cieszę się, że znów tu jestem.

Hanno Balitsch poza grą na pozycji defensywnego pomocnika, potrafi również występować na prawej obronie i po tej samej stronie boiska na pozycji skrzydłowego. Co ciekawe, jest on kolejnym piłkarzem w naszym klubie (oprócz niego Patrick Helmes i Lukas Sinkiewicz), który ma za sobą występy w drużynie największego rywala Bayeru, 1. FC Köln.