Xabi Alonso
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen doszedł do porozumienia z trenerem Xabim Alonso w kwestii podpisania nowego, dwuletniego kontraktu. Nowe porozumienie Hiszpana obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku. Alonso przejął Aptekarzy w październiku ubiegłego roku i doprowadził ich do półfinału Ligi Europy oraz szóstego miejsca w Bundeslidze

– Sprowadzenie Xabiego Alonso w październiku ubiegłego roku spotkało się z dużą aprobatą, ale jednocześnie sceptycyzmem. Byliśmy w trudnej sytuacji i widzieliśmy w Xabim światową gwiazdę piłkarską, ale też niedoświadczonego trenera, który nie prowadził jeszcze czołowej drużyny. Mimo to od początku byłem przekonany o jego umiejętnościach, a Xabi był przekonany o jakości naszego składu. Wspólnie pokonaliśmy opór i stworzyliśmy najlepszą ze wszystkich perspektyw dla Bayeru Leverkusen. Przedłużenie kontraktu jest wyrazem ogromnego uznania i wzajemnego zaufania – powiedział Simon Rolfes, dyrektor zarządzający niemieckiego klubu.

– Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzył mnie Bayer Leverkusen. Fakt, że jesteśmy przekonani do tych samych pomysłów i kierunku na boisku, tworzy bliskie relacje i zaufanie między zarządem klubu, a mną – powiedział Xabi Alonso.

– Istnieje również bardzo dobra i swobodna podstawa codziennej pracy. To również sprawia, że ​​praca z moim personelem i wszystkimi pracownikami Bayer Leverkusen jest świetną zabawą. Miniony sezon oceniam pozytywnie, ale chcę więcej, dokładnie tak jak klub. Obecnie pracujemy nad tym z wielkimi ambicjami.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!