Dzisiaj jest sobota, 21 lipiec 2018. 00:17Wciśnij ESC, aby zamknąć


Zakończenie obozu w Portugalii. Nowa umowa Barnetty?

Pomimo dwóch porażek w sparingach i problemów z kontuzjami, trener Robin Dutt pozytywnie ocenia zgrupowanie w Portugalii. Jest duże prawdopodobieństwo, że Tranquillo Barnetta przedłuży kontrakt z klubem o rok lub dwa lata.

Ciśnienie Robina Dutta jest w granicach normy. Po porażce z Heenreveen 2:4 trener powiedział: "Mój puls nie podskoczył nawet o jeden punkt. Jest stabilny". Dzisiaj o 12.15 Aptekarze wracają samolotem z Lizbony. Dutt podsumowuje sparingi: "Faktycznie liczy się dla mnie pierwsze 60 minut z każdego z nich. Potem nie mieliśmy siły i przebywało na boisku 5 - 6 piłkarzy z kadry U - 19".

Dutt powiedział, że pierwsze 60 minut z Heenreveen pokazało zdecydowany postęp w stosunku do spotkania pierwszego przeciwko Waalwijk. Chwalił zwłaszcza organizację gry. W obu grach solidne wrażenie sprawiała ofensywa, choć są jeszcze braki w konstruowaniu akcji. Ale na dzień wyjazdu obóz został podsumowany pozytywnie. "Pobyt tutaj uznaję za sukces. Duży komplement dla zespołu za włożoną pracę na treningach" - podsumował wyjazd Dutt. Bayer będzie chciał przybyć do Algarve także następnej zimy i działania w tym kierunku zostały już podjęte.

Smucić może kontuzja Sidneya Sama, która wyłącza go na kilka tygodni. Martwi też problem w więzadłem Simona Rolfesa, który stracił kilka ważnych dni treningu z zespołem. Wznowi przygotowania w poniedziałek, kiedy to zaczną się już ścisłe przygotowania do inauguracji z Mainz. Zabraknie w nich Renato Augusto, którego przerwa może jeszcze potrwać. "Przez pierwsze gry będzie niedostępny. To na razie wiemy. Na dalsze informacje musimy zaczekać" - podsumowuje sytuację Brazylijczyka Dutt. Kolejnym pseudo nowym nabytkiem może być Tranquillo Barnetta. Ciężko pracował nad możliwością swojego powrotu na boisko, ale i w tym przypadku trzeba zachować cierpliwość. Dyrektor sportowy Rudi Voller podkreślił, że Szwajcar jest gotowy przedłużyć swój pobyt w Leverkusen podpisując nowy kontrakt na 1 lub 2 najbliższe sezony.

Bayer jest w trakcie analizowania możliwości w obecnym okienku transferowym. Jest prawdopodobieństwo, że do końca stycznia będą podjęte określone działania w celu wzmocnienia zespołu. Wiąże się to z utrzymaniem jakości kadry na boisku, która została zagrożona przez obecną sytuację z kontuzjami.

 

Data: piątek, 13 styczeń 2012; 09:51;  Źródło: www.rp-online.de Autor: Arczi

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzyMECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
1899 Hoffenheim
1-4
Bayer 04 Leverkusen
2018.01.20, godz. 20:30 / 19. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 19 15 2 2 47
2 Bayer 04 Leverkusen 19 8 7 4 31
3 FC Schalke 04 19 8 7 4 31
4 RB Leipzig 19 9 4 6 31
5 Bor. Mönchengladbach 19 9 4 6 31
STRZELCY
1. Volland Kevin 10
2. Bailey Leon 7
3. Alario Lucas 5
4. Brandt Julian 4
5. Mehmedi Admir 2
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 11 osób - 9 gości
i 2 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2427 newsów i 1145 komentarzy


olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur