Dzisiaj jest czwartek, 23 listopad 2017. 01:14



Wciśnij ESC, aby zamknąć


Z Borussią bez Rolfesa

W meczu inaugurującym 10. kolejkę Bundesligi, w którym to Bayer Leverkusen na własnym stadionie podejmie Borussię Dortmund, "Aptekarze" będą musieli walczyć bez swojego kapitana- Simona Rolfesa.

Na początku tygodnia, reprezentant Niemiec przeszedł zabieg kolana, który był  konieczny, po tym jak operowane w lipcu kolano Simona, spuchło po meczu eliminacji mistrzostw świata z Rosją. Rolfes będzie musiał pauzować przez 10 dni. W związku z tym, występ Rolfesa w spotkaniach z Borussią Dortmund, jak i z Schalke 04, stoi pod olbrzymim znakiem zapytania.

Simon Rolfes jest kluczową postacią w zespole Bayeru. Do tej pory wystąpił on we wszystkich, dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu. Pytanie brzmi- kto go zastąpi? Jako kandydatów do tego wymienia się naszego rodaka- Tomasza Zdebela, Gonzalo Castro, który na tej pozycji występował w niemieckiej kadrze do 21 lat, oraz uczestnika tegorocznych mistrzostw świata do lat 20- Larsa Bendera, lecz jego występ również pozostaje pod znakiem zapytania.

Jupp Heynckes od początku tygodnia, zajęcia przeprowadza nie tylko bez Simona Rolfesa- nie trenowali również Sami Hyypia, Steffan Kiessling, oraz Renato Augusto, który po kontuzji odniesionej w meczu z HSV ma ustalony indywidualny cykl treningowy.

Data: wtorek, 20 październik 2009; 22:09;  Źródło: kicker.de Autor: Matinho

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników

mati

Grupa: Użytkownicy
Komentarzy: 18
Dołączył: 2009-07-05
Wysłano: 21 październik 2009; 21:44

no ławka nie jest najlepsza, szczególnie środek pomocy i środek obrony... coś czuje, że odczujemy w piątek brak Simona:(

martinbm

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 204
Dołączył: 2009-06-30
Wysłano: 21 październik 2009; 16:29

a wie ktoś może kiedy kadlec wróci i co z nim w ogóle jest???

jak dla mnie to: srodkowy obrońca, skrzydlowy i ofensywny pomocnik - oni muszą trafić w zimie.

i jeszcze jeden warunek - muszą mieć za sobą występy w europejskich pucharach, tylko nie w rundach kwalifikacyjnych, ale w grupowych przynajmniej, takich zawodników nam brakuje, z pucharowym doświadczeniem. Przyszedł Hyypia, który ma meczów w europejskich pucharach w sumie więcej od całej reszty z naszej drużyny i jest jednym z najlepszych w lidze.
Oczywiście nie optuję za sprowadzeniem kolejnego 35-latka, po prostu niech będzie ograny w meczach o europejską stawkę

Aptekarz

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 255
Dołączył: 2009-07-05
Wysłano: 21 październik 2009; 16:16

zgadzam się,że mamy słabą ławkę rezerwowych. W napadzie jest jeszcze ok bo Gekas to wartościowy gracz, wróci Helmes,ale pomoc i obrona...Zdebel jest po prostu słaby, spójrzmy obiektywnie,nie przez pryzmat tego, że jest Polakiem. Bender czy Sukuta-Pasu to utalentowani zawodnicy, ale jeszcze młodzi i mało doświadczeni. Aczkolwiek Schwaab radzi sobie póki co nadzwyczaj dobrze:)

martinbm

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 204
Dołączył: 2009-06-30
Wysłano: 21 październik 2009; 16:06

może i jest przyzwoita, ale na mistrzostwo czy ligę mistrzów to za słaba według mnie, nie wyobrażam sobie, żeby przy jakiejś większej kontuzji sukuta-pasu, zdebel, bender przez dłuższy czas pociągli naszą grę

W zimie przydadzą 2-3 BARDZO solidne wzmocnienia

arkowiec18

Grupa: Użytkownicy
Komentarzy: 9
Dołączył: 2009-07-08
Wysłano: 21 październik 2009; 16:00

Nie narzekajcie na nasza ławke rezerwowych która jest naprawde całkiem przyzwoita;D
Przeciez siedzi na niej Gekas Bender Zdebel Sukuta- Pasu a jeszcze wróci Helmes;D
I własnie Ci zawodnicy grali by w podstawowych składach w niektórych klubach bundesligi...
A co do składu to ja sie zgadzam z martinbm;)

Matinho

Grupa: Użytkownicy
Komentarzy: 38
Dołączył: 2009-06-29
Wysłano: 21 październik 2009; 07:45

Coś mało w swego rodaka wierzycie :D

Aptekarz

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 255
Dołączył: 2009-07-05
Wysłano: 21 październik 2009; 01:01

stawiam na Bendera, chyba jedyna sensowna alternatywa:/

martinbm

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 204
Dołączył: 2009-06-30
Wysłano: 20 październik 2009; 23:27

no to jest źle, i wychodzi wreszcie to, że jednak mamy słabą ławkę rezerwowych...

Myślę, jednak, że postawi na Bendera, jest najbardziej kreatywny z tej trójki, a jeśli będzie korzystny wynik, w co głęboko wierzę, to wtedy pewnie wejdzie Zdebel:)

« poprzednia 1 następna »



MECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
FC Ingolstadt 04
1-1
Bayer 04 Leverkusen
2017.05.06, godz. 15:30 / 32. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 0 0 0 0 0
2 Bor. Mönchengladbach 0 0 0 0 0
3 Borussia Dortmund 0 0 0 0 0
4 1899 Hoffenheim 0 0 0 0 0
5 1. FC Köln 0 0 0 0 0
6 Bayer 04 Leverkusen 0 0 0 0 0
STRZELCY
1. Javier Hernandez 11
2. Calhanoglu Hakan 6
3. Volland Kevin 6
4. Pohjanpalo Joel 6
5. Kai Havertz 4
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 120 osób - 119 gości
i 1 użytkowników