Dzisiaj jest poniedziałek, 16 wrzesień 2019. 04:13

Wygrana przed inauguracją/ Papa na wypożyczenie

Przed inauguracją rundy wiosennej w Bundeslidze (niedziela, 15:30 z Herthą) Bayer pokonał 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Leverkusen na Ulrich Haberland Stadion drugoligowy VfL Bochum.

Mecz toczył się pod zdecydowane dyktando gospodarzy, którzy gali szybko, z ogromną ochotą i pomysłem. Akcje napędzali głównie Karim Bellarabi (wrócił po długiej kontuzji) oraz Hakan Calhanoglu. I to po akcji tej dwójki padł pierwszy gol, gdy Hakan uderzył piłkę z ostrego kąta, a koszmarny błąd popełnił golkiper gości puszczając futbolówkę pod brzuchem.

Jeszcze w pierwszej połowie doskonałe okazje mieli Chicharito i Julian Brandt, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia. Zrobił to za to w drugiej części gry Joel Pohjanpalo, który wykorzystał niezdecydowanie stoperów na środku boiska, przejął piłkę i wyszedł do sytuacji sam na sam, po której strzelił bramkę.

Bochum zdołało zmniejszyć rozmiary porażki, gdy po błędzie grającego w drugiej połowie na lewej obronie 18-letniego Lukasa Boedera poszła kontra, piłka trafiła w polu karnym do Sagdama, a ten pokonał Niklasa Lomba.

Bayer 04 (1 połowa): Lomb – Henrichs, Toprak, Dragovic, Wendell – Kampl, Aránguiz – Bellarabi, Brandt – Calhanoglu, Chicharito.

Bayer 04 (2 połowa): Lomb – da Costa (78. Schreck), Tah, Jedvaj, Boeder – Baumgartlinger, Yurchenko – Havertz, Mehmedi – Kießling, Pohjanpal.

Trener Roger Schmidt.

***

Odnotowujemy także, że na kolejne wypożyczenie, tym razem półroczne do HSV Hamburg powędrował nasz stoper Kyriakos Papadopoulos. 24-latek jesienią był wypożyczony do Lipska, gdzie - również przez problemy zdrowotne - rozegrał tylko 26 minut.

Data: wtorek, 17 styczeń 2017; 23:52;  Źródło: --- Autor: martinbm