Dzisiaj jest niedziela, 22 październik 2017. 21:11

Wychodzone zwycięstwo. Freiburg - Bayer 0:1

Wszyscy gracze Bayeru Leverkusen podzielali tą samą opinię po zakończonym zwycięstwem meczu z SC Freiburg 1 ? 0. Najważniejsze są trzy punkty.

Aptekarze zdecydowanie niewykorzystali szansy, aby zaimponować w tym meczu po tym jak już w 2 minucie po strzale Michaela Ballacka obieli prowadzenie. ?Zawsze jest ciężko we Freiburgu. Najważniejszym rozliczeniem dzisiaj są 3 punkty? ? powiedział były obrońca tej drużyny Omer Toprak. Andre Schurrle dodał: ?Jedynym pozytywem są 3 punkty?.

Trener Robin Dutt zrobił dwie zmiany odnośnie wyjściowej jedenastki w stosunku do ubiegłotygodniowego meczu ligowego z Schalke. Stefan Kiessling został zastąpiony w ataku przez Erena Derdiyoka, natomiast powracający po karze za czerwoną kartkę Gonzalo Castro zastąpił kapitana Simona Rolfesa. ?Gramy wiele meczów ostatnio i musimy poradzić sobie z naszymi możliwościami kadrowymi? ? wyjaśnił powód zmian trener Dutt.

Bayer rozpoczął błyskawicznie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kadleca i zgraniu piłki przez dwóch środkowych obrońców Topraka i Friedricha, z bliska prawą nogą do bramki trafił Ballack (2 minuta). To był jego pierwszy gol w Bundeslidze od maja 2006 roku. Następnie ciekawy strzał oddał Putsilas (4 minuta), odpowiedział mu celnym uderzeniem z dystansu Castro (5 minuta). I na tym emocje na długi czas się skończyły.

Drużyna Bayeru oddała inicjatywę, zamiast dążyć do zdobycia kolejnych bramek. Wyglądało to tak, jak opracowywanie taktyki na Valencię we wtorek, szkoda tylko, że niewyprowadzane były żadne kontrataki. Oddanie panowania na boisku dało gospodarzom szanse na stworzenie własnych okazji. Na spore zaniedbania w tej części meczu pozwalał sobie Schwaab, który co chwilę dawał dośrodkowywać ze swojej części boiska Bastiansowi. Dwukrotnie te dośrodkowania doszły do Cisse, który raz trafił w słupek (38 minuta), a drugim razem minimalnie chybił (45 minuta). Bayer odpowiedział jedyną kontrą w tej części gry, kiedy to po indywidualnej akcji Sama, piłka minęła minimalnie lewy słupek gospodarzy.

Po przerwie Freiburg dalej wywierał presję na Aptekarzy. Bayer utrzymywał prowadzenie dzięki brakowi dojrzałości gospodarzy w ataku i kilku pewnym interwencjom Bernda Leno. Dużo zamieszania powstało w okolicach 70 minuty, kiedy to Cisse po pięknym przyjęciu długiego podania na klatkę piersiową, minimalnie przestrzelił, a 3 minuty później wpuszczony w II połowie Reisinger nie potrafił pokonać Leno strzałem z 12 metrów.

Gospodarzy dalej szturmowali bramkę Freiburga, ale solidna postawa Friedricha i Topraka + trochę szczęścia pozwoliło Bayerowi dowieźć szczęśliwy wynik do końca spotkania. ?Zdajemy sobie sprawę, że nie zagraliśmy dziś dobrze. Nie stworzyliśmy żadnych szans po przerwie.? ? podsumował Toprak.

Mecz może dodać kolejnego gracza do listy kontuzjowanych piłkarzy w Bayerze Leverkusen. Według trenera Robina Dutta Michael Ballack złamał nos w jednym ze starć.

Podsumowując, Bayer zagrał apatycznie i bez pomysłu. Brakowało też woli walki i zdecydowania, które obserwowaliśmy w meczu z Schalke. Był to słabszy mecz niż poprzedni, ale dzięki temu, ze trafiliśmy na ostatnią drużynę w tabeli, a jej snajper wyborowy Cisse tym razem nie trafił, możemy dopisać 3 punkty. Zadowalające jest to, że zawodnicy zdają sobie sprawę ze swojej miernej postawy, bo z taką dyspozycją mecz wtorkowy może się skończyć wielkim rozczarowaniem.

Pomeczowe reakcje:

Robin Dutt (Bayer) : Szczęśliwe zwycięstwo w słabym stylu. Freiburg postawił nas pod dużą presją tuż po objęciu prowadzenia. Potem zmarnowaliśmy szansę na 2-0 po pudle Sama. Mamy bardzo duże trudności ze znalezieniem naszej właściwej gry w obecnym momencie. Ale gracze dają z siebie 100 procent i to jest istotne w obecnym momencie.

Marcus Sorg (Freiburg): Zespół pokazał wielkie zaangażowanie i dobrą postawę przeciwko wartościowemu przeciwnikowi. Znowu pracowaliśmy bardzo dobrze, ale ponownie nie zostaliśmy za to nagrodzeni.

Statystyki:

SC Freiburg: Baumann ? Hinkel, Barth, Krmas, Bastians ? Schuster, Flum, Putsillas (76 Jendrisek), Rosenthal (81 Makiadi) ? Dembele (69 Reisinger), Cisse

Bayer 04: Leno ? Schwaab, Friedrich, Toprak, Kadlec ? Bender, Castro ? Sam, Ballack (65 Rolfes), Schurrle (83 Reinartz), - Derdiyok (74 Kiessling)

Żółte kartki: Cisse

Widzów: 22300

Sędzia: Marco Fritz (Korb)

Data: niedziela, 30 październik 2011; 09:36;  Źródło: www.bayer04.de + obserwacje własne Autor: Arczi