Dzisiaj jest poniedziałek, 18 grudzień 2017. 02:21

Wreszcie zwycięstwo. Bayer - De Graafschap 3:0

Bayer Leverkusen zaprezentował dobrą formę w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy rewanżowej Bundesligi. Spotkanie przeciwko klubowi 1 ligi holenderskiej De Graafschap zakończyło się pewnym zwycięstwem 3:0. Zwycięstwo na pewno podniesie morale przed niedzielnym spotkaniem z Mainz. Reinartz, Rolfes i Derdiyok strzelcami goli.

Po ostatnim gwizdku trener Aptekarzy Robin Dutt stwierdził: "Zespół zrobił krok w kierunku lepszej organizacji gry w stosunku do pierwszych dwóch meczów kontrolnych. To dobrze wyglądało jako całość. Pracowaliśmy ciężko nad kombinacyjną grą na obozie przygotowawczym i dzisiaj to było widać". Dutt pochwalił zwłaszcza Stefana Reinartza, który powrócił na pozycję defensywnego pomocnika, na której był zdecydowanie pożyteczniejszym graczem dla Aptekarzy: "Zagrał naprawdę dobry mecz" - podsumował jego występ trener.

Bayer szybko zaatakował i już po 8 minutach objął prowadzenie. Reinartz wykorzystał zbyt długie wyjście i błąd bramkarza gości de Wintera i trafił do opuszczonej bramki.

Gra toczyła się głównie pod bramką holendrów. W 11 minucie szanse na podwyższenie rezultatu miał Bender. Po szybkiej wymianie piłek między Ballackiem a Schurrle, "Rakieta" szybko podał do Bendera, który jednak zbiegł zbyt szeroko do boku i strzał z ostrego kąta nie sprawił problemów bramkarzowi przyjezdnych.

Ballack ponownie brał udział w akcji bramkowej w 23 minucie. Po podaniu Schurrlego uderzył jednak w środek bramki dając ponowną okazję de Winterowi do wykazania się swoimi umiejętnościami.

Leno zachowywał spokój

De Graafschap miało duże trudności z stwarzaniem zagrożenia i tylko raz było niebezpiecznie pod bramką Bayeru w pierwszej połowie. Była to groźna kontra w 30 minucie, w której trzech piłkarzy holenderskich znalazło się przeciwko jednemu stoperowi Bayeru. Badibanga znalazł się sam na sam z Leno, ale bramkarz Aptekarzy do końca się nie poruszył i rozpędzony Holender strzelił w jego pierś.

Po szybko wykonanym rzucie wolnym, Ballack miał szansę na drugiego gola, ale jego strzał z rogu pola karnego przeleciał minimalnie nad spojeniem bramki. Do przerwy zasłużone 1:0. W przerwie Ballack i Bender opuścili plac, a zastąpili ich Derdiyok i Rolfes, co zaowocowało próbą gry formacją z dwoma napastnikami.

Rolfes wykorzystał karnego

Rolfes szybko zaakcentował swoją postawę na boisko, kiedy to w 55 minucie pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul bramkarza gości na Kiesslingu. Niedługo po tym wydarzeniu, Rolfes zagrał kapitalną piłkę do Derdiyoka, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i po zwodzie spokojnie skierował piłkę do bramki. Bayer absolutnie dominował w tym momencie gry.

Wszystkie zmiany gości

Trener Adries Ulderink wprowadził 11 nowych zawodników w 63 minucie spotkania. Dutt dokonał kolejnych dwóch zmian wprowadzając Schwaaba i Bellarabiego za Topraka i Castro.

W dalszej części gry nie było czystych szans dla żadnej ze stron. Bayer zaprezentował się bardzo dobrze, co sugeruje udany początek rundy w niedzielnym spotkaniu z Mainz (17.30).