Dzisiaj jest piątek, 28 lipiec 2017. 12:43

Wielkanocny pogrom w Dusseldorfie!

Bayer 04 Leverkusen po fantastycznej drugiej połowie pokonał na wyjeździe Fortunę Dusseldorf 4:1. Po dwie bramki zdobyli Andre Schurrle i Stefan Kiessling, który ma już 18 goli na koncie. Swoje spotkania wygrali jednak nasi bezpośredni rywale z tabeli - Borussia Dortmund i Schalke 04 Gelsenkirchen.

Od początku spotkania to Dusseldorf starał się przejąć inicjatywę na boisku i zamknąć gości na ich połowie. Jedna z prób zagrania w środku pola Fortuny, zakończyła się stratą i Bayer wyszedł z kontrą. Lewą stroną popędził Sam, jednak po wejściu w pole karne został sfaulowany i sędzia nie zawahał się odgwizdać jedenastki. Do piłki podszedł Kiessling i pewnym trafieniem pokonał byłego gracza Aptekarzy - Fabiana Giefera.

Radość podopiecznych Lewandowskiego i Hyypii nie trwała długo. Po stracie Carvajala, jeden z zawodników Dusseldorfu dośrodkował futbolówkę w pole karne, a piłkę do własnej bramki skierował Schwaab. Do przerwy utrzymał się rezultat 1:1.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zamianie. Obie drużyny starały się stwarzać sytuacje, jednak to Bayer mógł tego dnia pochwalić się znakomitą skutecznością. W 62 minucie zamieszanie w obrębie jedenastki wykorzystał Schurrle i pięknym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gdy zdawało się, że Aptekarze będą bronić korzystnego wyniku, popis swoich umiejętności dał duet napastników. W 84 minucie po dośrodkowaniu Kiesslinga podwyższył Schurrle zdobywając swoją 8 bramkę, a trzy minuty później najskuteczniejszy zawodnik Bayeru zdobył swojego 18 gola w tym sezonie i ustalił wynik meczu na 4:1.

Bayer w końcu wygrał zdecydowanie, choć sam styl nie zachwycił. Daniel Schwaab dał kolejny sygnał, że latem chyba trzeba się z nim pożegnać. Bayer wraca do domu w dobrych humorach. To dobrze, bo za tydzień trudny mecz z niewygodnym dla nas Wolfsburgiem.

Fortuna Dusseldorf - Bayer 04 Leverkusen 1:3 (1:1)

Bramki: Schwaab (41-gol samobójczy) - Kiessling (22-rzut karny, 87), Schurrle (62, 84).

Żółte kartki: Lambertz, Balogun, Malezas - Castro, Reinartz.

Fortuna: Giefer - Balogun (46 Levels), Latka, Malezas, van den Bergh - Lambertz (79 Ilso) (C), Tesche - Bolly, Kruse, Bellinghausen (71 Schahin) - Reisinger.

Trener: Norbert Meier.

Bayer 04: Leno - Carvajal, Wollscheid, Schwaab, Boenisch - Bender (C), Reinartz, Castro (73 Rolfes) - Sam (64 Hegeler), Kießling, Schürrle (88 Hosogai).

Trenerzy: Sami Hyypia i Sascha Lewandowski.

Widzów: 53 000.

Sędzia: Felix Zwayer.

Autor: Aptekarz