Dzisiaj jest niedziela, 24 wrzesień 2017. 14:07

Tylko punkt po słabym meczu

Bayer 04 Leverkusen, w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Europy, po słabym spotkaniu z Arisem Saloniki zanotował bezbramkowy remis. Mimo zwycięstwa Atletico Madryt nad Rosenborgiem Trondheim, Bayer pozostał liderem grupy B.

Spotkanie Arisu z Bayerem, grającym dziś w niemal rezerwowym składzie, było typowym meczem walki, przez co sytuacji bramkowych dla obydwu drużyn było jak na lekarstwo. Faktem jest, że optyczną przewagę w pierwszej połowie mieli ?Aptekarze", lecz stworzyli sobie oni zaledwie jedną dobrą okazję - po rzucie wolnym egzekwowanym przez Kadleca, dobrą paradą popisał się golkiper gospodarzy.

Sytuacja odwróciła się w drugiej połowie i to Aris, wspomagany fantastycznym dopingiem, stworzył kilka ciekawych sytuacji. Wszystko wróciło do normy, gdy Heynckes zdecydował się wprowadzić na boisko Barnette, Vidala, oraz Derdiyoka, lecz nawet po takich zmianach i dość nerwowej końcówce, wynik nie uległ zmianie, w wyniku czego, obie drużyny podzieliły się punktami.

Główny rywal Bayeru, w walce o pierwsze miejsce w grupie - Atletico Madryt, spokojnie ograł Rosenborg Trondheim 3:0, lecz nie udało mu się wskoczyć na pozycję lidera, od pierwszej kolejki zajmowaną przez ?Aspiryny".

Aris - Bayer 0:0
Atletico - Rosenborg 3:0