Dzisiaj jest środa, 19 wrzesień 2018. 02:03

Statystyki przed spotkaniem z FC Kaiserslautern

Prezentujemy Państwu statystyki oraz informacje ogólne przed spotkaniem z FC Kaiserslautern.

• W ostatnich 20 pojedynkach pomiędzy obiema drużynami zdecydowanie górą był Bayer, który wygrał 13 razy (6 remisów). Ostatnie zwycięstwo Kaiserslautern miało miejsce 8 lat temu (1:0).
  • W ramach rundy jesiennej zespół z Leverkusen pokonał na Bayarenie 'Czerwone diabły' 3:1. Dwie bramki dla Aptekarzy zdobył były gracz Lautern - Sidney Sam.
  • W rundzie rewanżowej Bayer wygrał 7 spotkań, co jest najlepszym osiągnięciem w lidze. Podopieczni Juppa Heynckesa jako jedyni w tym sezonie przegrali na obcym stadionie tylko jeden mecz.
  • Drużyna z Leverkusen ma najbardziej bramkostrzelną linią pomocy w całej Bundeslidze (33 bramki). Arturo Vidal, z 9 trafieniami na koncie, jest obok Thomasa Mullera najbardziej skutecznym pomocnikiem w lidze.
  • Bayer (270 minut) i Kaiserslautern (159 minut) to dwa zespoły, które mogą pochwalić się najdłuższą serią bez straty gola.
  • Aptekarze to najlepsza drużyna rundy rewanżowej. Bayer wygrał pięć z ostatnich 6 spotkań (1 remis). Z kolei Kaiserslautern jest niepokonane od 4 kolejek (2 zwycięstwa, 2 remisy).
  • Obecni zawodnicy Leverkusen - Michael Ballack, Michal Kadlec i Sidney Sam występowali w przeszłości w zespole 'Czerwonych diabłów'.