Dzisiaj jest sobota, 25 listopad 2017. 10:51

Statystyki przed spotkaniem z Eintrachtem Frankfurt

Prezentujemy Państwu statystyki oraz informacje ogólne przed spotkaniem z Eintrachtem Frankfurt.

• Bayer i Eintracht spotykają się w sobotnie popołudnie po raz 52. Drużyna z Leverkusen zazwyczaj dobrze spisuje się we Frankfurcie. Aptekarze wygrali tu osiem pojedynków, a więcej wyjazdowych zwycięstw zanotowali tylko w Stuttgarcie (11).
  • W starciu obu zespołów jeszcze nigdy nie padł bezbramkowy remis.
  • W spotkaniu w ramach rundy jesiennej podopieczni Juppa Heynckesa wygrali z Eintrachtem 4:0. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszych 11 minutach, po których to Bayer prowadził 3:0. Ostatni raz tak błyskawicznym, wysokim prowadzeniem mógł pochwalić się VfL Wolfsburg blisko 8 lat temu. Wtedy to 'Wilki' wypunktowały Hansę Rostock w zaledwie 8 minut od momentu rozpoczęcia spotkania.
  • 24 sierpnia 1982 roku Aptekarze przegrali we Frankfurcie aż 0:5. W całej historii występów w Bundeslidze zespół z Leverkusen pięciokrotnie zanotował na wyjeździe porażkę z tak wysoką różnicą bramek (4 razy 0:5, raz 1:6).
  • Bayer wygrał zaledwie jeden z ostatnich sześciu pojedynków w lidze (3 porażki, 2 remisy). W dwóch ostatnich meczach drużyna Juppa Heynckesa nie strzeliła ani jednego gola, a straciła pięć. W 10 ostatnich spotkaniach wyjazdowych Aptekarze zanotowali tylko jedno zwycięstwo (7 remisów, 2 porażki).
  • Oba zaspoły tracą w lidze najmniej bramek z poza obrębu pola karnego (3,podobnie jak Wolfsburg i Schalke).
  • Bayer jest jedną z czterech drużyn, która po wyjściu na prowadzenie nie przegrała spotkania (14 zwycięstw, 5 remisów).
  • Jupp Heynckes dysponuje jedną z najbardziej bramkostrzelnych formacji ofensywnych w lidze. Liderem drużyny jest Stefan Kiessling z 16 trafieniami oraz 5 asystami na koncie. Toni Kroos zdobył najwięcej goli z dystansu w całej Bundeslidze (6). Derdiyok i Kiessling strzelili łącznie 28 bramek, czyli dokładnie połowę wszystkich trafień zespołu z Leverkusen w tym sezonie.