Dzisiaj jest sobota, 25 listopad 2017. 12:35

Statystyki przed spotkaniem z Bayernem Monachium

Prezentujemy Państwu statystyki oraz informacje ogólne przed spotkaniem z Bayernem Monachium.

• W ostatnim starciu obu zespołów w ramach rundy jesiennej padł wynik 1:1 (bramki Gomez i Kiessling). Remis ten przerwał dominację Bayernu, który wygrał wcześniejsze 9 spotkań z ekipą Aptekarzy.
  • Po raz ostatni w lidze Bayer pokonał drużynę z Monachium w sezonie 2004/05 (4:1). We wszystkich rozgrywkach, ostatnia wygrana nad Bawarczykami miała miejsce rok temu w ćwierćfinale pucharu Niemiec (4:2).
  • Podopieczni Juppa Heynckesa przegrali 4 z ostatnich pięciu spotkań (1 zwycięstwo). Ostatnie 3 mecze z rzędu zakończyły się porażką. Do 24 kolejki Aptekarze byli jedynym niepokonanym zespołem w lidze z 13 zwycięstwami i 11 remisami na koncie.
  • Z kolei Bayern zanotował w tej rundzie 2 porażki z rzędu w pojedynkach ze Stuttgartem oraz Frankfurtem. Zła passa została przerwana tydzień temu, kiedy to Monachijczycy wypunktowali na wyjeździe Schalke 04.
  • Stefan Kiessling zdobył 5 goli w czterech ostatnich meczach. Niemiecki napastnik, razem Kevinem Kuranyi oraz Edinem Dzeko, zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.
  • Hans Jorg Butt wybronił 79,2% wszystkich strzałów oddanych na jego bramkę. Rene Adler z 61,2% zajmuje ostatnie miejsce w tym rankingu.
  • Arjen Robben to kluczowy gracz bawarskiej drużyny. Z Holendrem w składzie Bayern zdobywa dwa razy więcej bramek niż bez niego (2,4 gola na mecz z Robbenem, 1,2 bez). Podobnie wygląda to przy analizie zdobyczy punktowych: 2,3 pkt. na mecz z Robbenem i tylko 1,5 pkt. bez Holendra.
  • Jupp Heynckes był trenerem Bayernu w latach 1987-1991. W sezonie 1989/90 wywalczył z tym klubem mistrzostwo kraju. W zeszłym roku poprowadził bawarski zespół w 5 ostatnich meczach. Dzięki 4 zwycięstwom i remisowi Bayern zdołał zająć miejsce gwarantujące start w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
  • Toni Kroos jest w tym sezonie podstawowym zawodnikiem Bayeru. Młody Niemiec wystąpił od pierwszych minut w 27 z 38 spotkań podczas pobytu w Leverkusen. Zdobył w tym czasie 10 bramek, oraz zanotował 9 asyst. Wysoka forma zawodnika skłoniła działaczy Monachium do sprowadzenia go z powrotem wraz z końcem tego sezonu.
  • Sobotni pojedynek będzie wyjątkowy dla bramkarza Hansa Jorga Butta. Niemiecki golkiper wystepował w drużynie z Leverkusen w latach 2001-2007. Butt strzegł bramki Aptekarzy w 191 spotkaniach ligowych, zdobywając przy tym 7 goli. W 2002 roku, razem z drużyną prowadzoną przez Klausa Toppmollera, wystąpił w finale Ligi Mistrzów.